Žinios. Lionelis Messi pripažintas geriausiu pasaulio futbolininku

trečią vietą užėmė renginyje nepasirodęs C. Ronaldo

Akcizai alkoholiui, tabakui ir degalams. Seimas galutinai balsuos dėl akcizų didinimo alkoholiui, kaitinamosios cigaretėms ir degalams. Finansų ministerija prognozuoja, kad pusė litro stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 45 centus. Štai benzino kaina dėl pakilusių akcizų galėtų padidėti apie keturis centus už litrą. Kaitinamųjų cigarečių akcizą didinti siūloma 65 proc., todėl 20 vienetų jo produktų pabrangtų 33 centais. Žemdirbių dyzelino akcizas nuo sausio didėtų maždaug 7 proc. Seimas akcizus žemės ūkyje naudojamam dyzeliniam kurui didina mažiau, nei siūlė Vyriausybė ir prezidentas. Žemės ūkio ministerija žada 15 proc. sumažinti žemdirbiams skirto pigesnio dyzelino normas, jeigu akcizas bus padidintas simboliškai. Itin taršiam šildymui skirtam dyzelinui ketinama palikti dabartinį šio kuro akcizą.

NATO jubiliejinis susitikimas nešventiškas. Londone šiandien prasidės NATO viršūnių susitikimas, skirtas Aljanso 70-mečiui. Anksčiau tikėtasi, kad Aljanso įkūrimo 70-metis bus paminėtas šventiškai, bet jubiliejaus iškilmes temdo ginčai: tarp Turkijos ir kitų sąjungininkių, Prancūzijos prezidento pareiškimai ne tik apie NATO „smegenų mirtį“, bet ir apie geresnių santykių su Rusija būtinybę.

Neįgaliųjų teatrų festivalis-konkursas „Begasas“. Šiandien minima Tarptautinė neįgalių žmonių diena. Vilniuje vyks neįgaliųjų teatrų festivalis-konkursas „Begasas“. Tai jau dešimtus metus vykstantis festivalis, kuriame pristatoma mažiau galimybių turinčių žmonių kūryba scenoje. Išvakarėse sostinės Šventųjų Jonų bažnyčioje vakaras buvo skirtas Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatės Snieguolės Dikčiūtės veiklai. Kompozitorė yra ir šiandien vyksiančio festivalio „Begasas“ meno vadovė. Jos teigimu, meninė veikla mažina neįgalių žmonių socialinę atskirtį ir daro įtaką teigiamiems visuomenės pokyčiams.

Lionelis Messi – geriausias pasaulio futbolininkas. Geriausiu pasaulio futbolininku šeštą kartą išrinktas argentinietis, „Barcelona“ superžvaigždė Lionelis Messi.

Orai.