Panorama. Vladimiras Putinas ir Kinijos lyderis Si Dzinpingas įjungė pirmąjį per abi šalis besitęsiantį dujotiekį „Sibiro jėga“ (su vertimu į gestų k.)

Skvernelis nemato pagrindo trauktis Narkevičiui. Po 10 dienų nedarbingumo į darbą grįžęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigia šiuo metu nematantis teisinio pagrindo trauktis susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Jis sako, kad nedarys skubotų sprendimų, kurie griautų valdančiąją koaliciją ar darytų įtaką Vyriausybės stabilumui iki gruodžio 17-os. Šią dieną planuojamas kitų metų biudžeto priėmimas.

Vaiko pinigai, biudžetas. Vyriausybė siūlo vaiko pinigus nuo kitų metų liepos didinti 10 eur. Tai numatyta Vyriausybės patobulintame kitų metų valstybės biudžeto projekte, kuris vėl teikiamas Seimui. Anksčiau buvo numatyta vaiko pinigus nuo dabar esančių 50 iki 60 eur. didinti jau nuo sausio. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad toks sprendimas priimtas balansuojant biudžetą, nes didinamos išlaidos kitoms sritims. Koalicijos partneriai „socialdarbiečiai“ laikosi pozicijos, kad vaiko pinigai kitąmet turėtų didėti iki 70 eur. Skvernelis sako, kad koalicija dėl tokio siūlymo neturėtų susvyruoti, o patys sprendimai dar gali keistis Seime priėmus pakeitimus, kurie didintų pajamas.

Skers gyvulius po gaisro. Po gaisro Alytuje regiono ūkininkams teks skersti dalį karvių ir vištų. Gyvulių teks atsisakyti dėl galimos taršos. Žemės ūkio ministas Andrius Palionis sako, kad gyvulių netekę gyventojai sulaksk kompensacijų. Anksčiau žalos patyrė ūkininkai ir įmonės, kurios dėl galimos taršos buvo priversti išpilti pieną.

Sutartis su švietimo profsąjungomis. Švietimo profsąjungos ir ministerija rado sutarimą dėl algų ir žadėtas mokytojų streikas atidedamas. Švietimo sričiai biudžeto projekte papildomai numatyta apie 40 milijonų eurų. Tačiau dalis dėstytojų ir mokytojų nerimauja, ar tikrai galima pasitikėti Vyriausybės pažadais, kai pinigų švietimo darbuotojams rasta tik po protestų, o ir algos 10 proc. kiltų nuo rugsėjo, vėliau didesnės algos būtų jau naujo ministrų kabineto rūpestis.

Lietuvos muzikų sąjunga bando išsireikalauti iš Seimo nario, konservatoriaus Vytauto Juozapaičio daugiau nei pusantro tūkstančio eurų, kuriuos šis esąs skolingas už nakvynę Birštono sanatorijoje. Juozapaitis vadina tai šantažu, ir sako, kad mielai susimokėtų, bet nė nėra gavęs jokios sąskaitos, o suma – laužta iš piršto. Valstietė Agnė Širinskienė čia įžvelgia finansinę naudą už su Seimo nario darbu nesuderinamą pedagoginę veiklą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos lyderis Si Dzinpingas įjungė pirmąjį per abi šalis besitęsiantį dujotiekį. „Sibiro jėga“ pavadintą vamzdyną Putinas laiko vienu didžiausių pasaulyje statybų projektų, o analitikai – bandymu ieškoti paramos kaimyninėje Kinijoje, mat Rusiją spaudžią Vakarų sankcijos.

Prezidentas Gitanas Nausėda atvyko į Londoną, kur rytoj prasideda NATO lyderių susitikimas. Jis buvo sumanytas kaip šventė, aljanso 70-mečio minėjimas, bet jau išvakarėse jį užtemdė ginčai. Trejus metus svarbiausia trintis buvo su Donaldu Trumpu dėl išlaidų gynybai, bet dabar ją užgožė Prancūzijos ir Turkijos žodžiai. Emmanuelis Macronas ne tik prabilo apie NATO smegenų mirtį, bet ir paragino pripažinti, kad pagrindinis priešas nėra Rusija.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky teigia, kad sprendžiant dėl žydų turto grąžinimo Lietuvoje pastangos reikšmingos, tačiau dažniausiai dalinės. Turintiems teisę į nekilnojamąjį turtą, jį pavyksta susigrąžinti tik per teismus. Kiti susigrąžinti išvis negali 2001-aisiais pasibaigus nuosavybės teisių atkūrimo terminui.

Lenkijoje jau kelerius metus visuomenė gali prieiti prie seksualiniais nusikaltimais kaltinimų asmenų duomenų – viešą registrą įteisino parlamentas. Diskusijos apie tokį registrą vėl atgimė Lietuvos Seime. Tačiau kol kas lietuviai žengia kitu keliu – darbdaviai įpareigoti tikrinti būsimus darbuotojus, jei šiems tektų dirbti su vaikais. Neatmetama, kad jeigu toks kelias atves į aklagatvį, bus prisimintas viešas registras.

Vilniaus fortepijono muzikos festivalis šiemet skirtas vienai ryškiausių XIX amžiaus kūrėjų, kompozitorei, pianistei Klarai Šuman. Vienas iš atlikėjų Antonas Jaškinas, koncertui pasirinkęs ir šios kūrėjos muziką, sako, kad jam Klara Šuman – ir virtuoziškos pianistės pavyzdys.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.