Kultūros diena. 62-uosiuose „Grammy“ muzikos apdovanojimuose šiemet – ir lietuvių vardai

„Kultūros dienoje“:

62-uosiuose „Grammy“ muzikos apdovanojimuose šiemet – ir lietuvių vardai.
Sausio pabaigoje bus paskelbti „Grammy” muzikos apdovanojimų laureatai. Klasikinės muzikos kategorijoje tarp nominantų – ir lietuvių vardai. Tai – prie solinio amerikiečių
tenoro Stiveno Kostelo albumo dirbę Kauno miesto simfoninis orkestras ir garso režisieriai Aleksandra ir Vilius Kerai. Taip pat – dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla su Birmingamo orkestru bei „Kremerata Baltica“, kartu įrašę dvi kompozitoriaus Vainbergo simfonijas.

Trakai kitąmet metais taps Lietuvos kultūros sostine.
Šį savaitgalį artėjantį švenčių metą paskelbė iškilmingas Kalėdinių eglučių įžiebimas Panevėžyje, Rokiškyje, Jonavoje, Druskininkuose, Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje. Tačiau Rokiškio šventinis penktadienio vakaras buvo ypatingesnis nei kitų miestų. Įspūdingą šventės vakarą buvo atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės titulu, kurį simboliškai perėmė turininga istorija pasižymintys Trakai.

Irmos Leščinskaitės tapybos paroda „Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje“ skirta Tilžės akto 101-ąsias metines paminėti.
Tilžės aktas tapo pretekstu sutikti Klaipėdos krašto istorines asmenybes dalininkės Irmos Leščinskaitės miniatiūrose, iškylančiose iš abstrakčios tapybos. Tai antroji šios autorės parodos dalis, skirta paminėti Tilžės akto 101-ąsias metines.

Laidos svečias – Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas: Apie lietuvių diasporas užsienyje, seniausią lietuvių leidžiamą žurnalą „Draugas“ bei tradicijų ir kultūros puoselėjimą lietuvių bendruomenėse.

„Kviečiu į kelionę – nuo atominių elekritinių iki undinės povandeninio pasaulio“.
Taip žiūrovams savo filmų retrospektyvą Paryžiaus Pompidu meno centre pristatė filmų kūrėja iš Lietuvos Emilija Škarnulytė. Kūrėja pakviesta dalyvauti šio meno centro rengiamoje programoje „Perspektyvus kinas“.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau