Žinios. Nuo kitų metų rugsėjo planuojama sujungti dvi dideles Kauno ligonines

Skvernelis nemato pagrindo trauktis Narkevičiui. Po 10 dienų nedarbingumo į darbą grįžęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigia šiuo metu nematantis teisinio pagrindo trauktis susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Jis sako, kad nedarys skubotų sprendimų, kurie griautų valdančiąją koaliciją ar darytų įtaką Vyriausybės stabilumui iki gruodžio 17-os. Šią dieną planuojamas kitų metų biudžeto priėmimas.

Vaiko pinigai, biudžetas. Vyriausybė siūlo vaiko pinigus nuo kitų metų liepos didinti 10 eurų. Tai numatyta Vyriausybės patobulintame kitų metų valstybės biudžeto projekte, kuris vėl teikiamas Seimui. Anksčiau buvo numatyta vaiko pinigus nuo dabar esančių 50 iki 60 eur. didinti jau nuo sausio. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad toks sprendimas priimtas balansuojant biudžetą, nes didinamos išlaidos kitoms sritims. Koalicijos partneriai „socialdarbiečiai“ laikosi pozicijos, kad vaiko pinigai kitąmet turėtų didėti iki 70 eur. Skvernelis sako, kad koalicija dėl tokio siūlymo neturėtų susvyruoti, o patys sprendimai dar gali keistis Seime priėmus pakeitimus, kurie didintų pajamas.

Sutartis su švietimo profsąjungomis. Švietimo profsąjungos ir ministerija rado sutarimą dėl algų ir žadėtas mokytojų streikas atidedamas. Švietimo sričiai biudžeto projekte papildomai numatyta apie 40 milijonų eurų. Tačiau dalis dėstytojų ir mokytojų nerimauja, ar tikrai galima pasitikėti Vyriausybės pažadais, kai pinigų švietimo darbuotojams rasta tik po protestų, o ir algos 10 proc. kiltų nuo rugsėjo, vėliau didesnės algos būtų jau naujo ministrų kabineto rūpestis.

VRM išvados dėl gaisro. Gesinant gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje pritrūko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsitraukimo, be to, nebuvo sudarytas išankstinis gaisro gesinimo planas. Tai nustatė Vidaus reikalų ministerijos darbo grupė. Esą pirmosiomis gaisro gesinimo dienomis trūko koordinavimo ir tinkamo materialinio aprūpinimo. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas turės įvertinti Alytaus ugniagesių ir jų vadovų veiklą, turės būti įvertinti ir departamento vadovų veiksmai.

Gitano Nausėdos patarėjas sako, kad neįgalieji Lietuvoje dar susiduria su daug kliūčių integruojantis į visuomenę. Šalies vadovas su neįgaliųjų organizacijų atstovais susitiko Tarptautinės žmonių su negalia dienos išvakarėse. Pasak S. Krėpštos, švietimas ilguoju laikotarpiu būtų viena efektyviausių priemonių integruoti neįgaliuosius ir užtikrinti jų galimybes darbo rinkoje.

Kauno ligoninių sujungimas. Nuo kitų metų rugsėjo planuojama sujungti dvi dideles Kauno ligonines: Kauno klinikinę ir Respublikinę Kauno ligoninę. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad jas sujungus pacientai gaus kokybiškesnes paslaugas ir daug greičiau, be to, bus paprasčiau organizuoti pacientų srautus, pavyks išvengti tam tikrų funkcijų dubliavimosi, o Kaunas taps pirmuoju didmiesčiu, kur bus sistemiškai sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra.

Londono pagerbimo ceremonija. Londone pagerbti penktadienį nuo užpuoliko dūrių peiliu kritę jaunuoliai. Jackas Merrittas ir Saskia Jones dalyvavo kalinių reabilitacijos konferencijoje, kurioje ir įvykdytas žiaurus išpuolis. Aukų pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, opozicijos lyderis Jaremy Corbynas.

Protestas Lenkijoje dėl teisėjų. Lenkijos piliečiai nepriklausomos teismų sistemos reikalauja protestais. Šalyje surengta apie 100 demonstracijų, per kurias reikštas palaikymas nuo pareigų nušalintam teisėjui. Jam teisė dirbti atimta po to, kai jis garsiai išreiškė abejones dėl vieno iš Nacionalinės teismų tarybos paskirto teisėjo nešališkumo.

Madrido klimato konferencija. Prasideda kasmetė Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija, kurios tikslas – aptarti, kaip šalys vykdo Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įsipareigojimus. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius išvakarėse pareiškė, kad tikslai, kaip stabdyti klimato kaitą, yra labai aiškūs, tačiau trūksta politinės valios, todėl žmonijos pastangos nepakankamos.

Ved. Aistė Plaipaitė