Ar šuo, ar vilkas, neatskleidžia net DNR tyrimai: mokslininkai pasauliui pristatė rastą 18 tūkst. metų senumo jauniklį

18 tūkst. metų senumo beveik nepriekaištingai išsilaikę šuniuko palaikai užminė mokslininkams rimtą mįslę, skelbia CNN. Rytų Sibire, netoli Jakutsko, rusų mokslininkai atrado šunų šeimos atstovo kūną. Amžiname įšale užkonservuoto radinio nosis, kailis ir dantys neįtikėtinai gerai išsilaikę.

Švedijos paleogenetikos centro ekspertai, radioanglies datavimo metodu ištyrę rasto gyvūno šonkaulį, patvirtino, kad jis sušalo prieš maždaug 18 tūkst. metų, tačiau net ir atlikus išsamius DNR tyrimus, kol kas nepavyko nustatyti, ar šis gyvūnas yra šuo, ar vilkas.

„Paprastai būna nesunku išsiaiškinti, kuris yra kuris, – CNN sakė Paleogenetikos centro mokslininkas Davidas Stantonas. – Turime pakankamai duomenų, o turint tiek informacijos, paprastai nebūna sudėtinga pasakyti, ar tai vienas, ar kitas. Tai, kad kol kas negalime tiksliai nustatyti gyvūno rūšies, gali reikšti, jog jis yra tiek šuns, tiek vilko protėvis.“

Paleogenetikos centro mokslininkai savo soc. tinklo „Twitter“ paskyroje rašo, kad ištyrus genomą paaiškėjo, jog rastas šuninių šeimos atstovas yra patinėlis. Pasitarę su kolegomis Rusijoje, šuniuką jie pavadino Dogor – jakutų kalba šis žodis reiškia „draugas“.