Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis sako nesikišęs į sprendimus dėl kelio link jo namų asfaltavimo

Skvernelis apie kelią. Premjeras Saulius Skvernelis sako nesikišęs į sprendimus dėl kelio link jo namų asfaltavimo. Premjero teigimu, kad kelias būtų pradėtas remontuoti, veiksmais ir lėšomis prisidėjo aktyvi bendruomenė. Jis sako nežinojęs, kad už Vyriausybės nutarimu skirtas lėšas bus asfaltuojamas kelias prie jo namų. Spalio pabaigoje Vyriausybė Susisiekimo ministerijos siūlymu pritarė papildomai duoti pinigų Vilniaus rajono gatvėms, o Vilniaus rajono taryba visą 300 tūkt. sumą skyrė asfaltuoti Smiglių kaimo Upės gatvę, kurioje gyvena premjeras.

Skvernelis nemato pagrindo trauktis Narkevičiui. Po 10 dienų nedarbingumo į darbą grįžęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigia šiuo metu nematantis teisinio pagrindo trauktis susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui. Jis sako, kad nedarys skubotų sprendimų, kurie griautų valdančiąją koaliciją ar darytų įtaką Vyriausybės stabilumui iki gruodžio 17-os. Šią dieną planuojamas kitų metų biudžeto priėmimas.

Kauno ligoninių sujungimas. Nuo kitų metų rugsėjo planuojama sujungti dvi dideles Kauno ligonines: Kauno klinikinę ir Respublikinę Kauno ligoninę. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad jas sujungus pacientai gaus kokybiškesnes paslaugas ir daug greičiau, be to, bus paprasčiau organizuoti pacientų srautus, pavyks išvengti tam tikrų funkcijų dubliavimosi, o Kaunas taps pirmuoju didmiesčiu, kur bus sistemiškai sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra.

Vaiko pinigai, biudžetas. Vyriausybė siūlo vaiko pinigus nuo kitų metų liepos didinti 10 eurų. Tai numatyta Vyriausybės patobulintame kitų metų valstybės biudžeto projekte, kuris vėl teikiamas Seimui. Anksčiau buvo numatyta vaiko pinigus nuo dabar esančių 50 iki 60 eur. didinti jau nuo sausio. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad toks sprendimas priimtas balansuojant biudžetą, nes didinamos išlaidos kitoms sritims. Koalicijos partneriai „socialdarbiečiai“ laikosi pozicijos, kad vaiko pinigai kitąmet turėtų didėti iki 70 eur. Skvernelis sako, kad koalicija dėl tokio siūlymo neturėtų susvyruoti, o patys sprendimai dar gali keistis Seime priėmus pakeitimus, kurie didintų pajamas.

Sutartis su švietimo profsąjungomis. Švietimo profsąjungos ir ministerija rado sutarimą dėl algų ir žadėtas mokytojų streikas atidedamas. Švietimo sričiai biudžeto projekte papildomai numatyta apie 40 milijonų eurų. Tačiau dalis dėstytojų ir mokytojų nerimauja, ar tikrai galima pasitikėti Vyriausybės pažadais, kai pinigų švietimo darbuotojams rasta tik po protestų, o ir algos 10 proc. kiltų nuo rugsėjo, vėliau didesnės algos būtų jau naujo ministrų kabineto rūpestis.

VRM išvados dėl gaisro. Gesinant gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje pritrūko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įsitraukimo, be to, nebuvo sudarytas išankstinis gaisro gesinimo planas. Tai nustatė Vidaus reikalų ministerijos darbo grupė. Esą pirmosiomis gaisro gesinimo dienomis trūko koordinavimo ir tinkamo materialinio aprūpinimo. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas turės įvertinti Alytaus ugniagesių ir jų vadovų veiklą, turės būti įvertinti ir departamento vadovų veiksmai.

Protestas Lenkijoje dėl teisėjų. Lenkijos piliečiai nepriklausomos teismų sistemos reikalauja protestais. Šalyje surengta apie 100 demonstracijų, per kurias reikštas palaikymas nuo pareigų nušalintam teisėjui. Jam teisė dirbti atimta po to, kai jis garsiai išreiškė abejones dėl vieno iš Nacionalinės teismų tarybos paskirto teisėjo nešališkumo.

Madrido klimato konferencija. Prasideda kasmetė Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija, kurios tikslas – aptarti, kaip šalys vykdo Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įsipareigojimus. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius išvakarėse pareiškė, kad tikslai, kaip stabdyti klimato kaitą, yra labai aiškūs, tačiau trūksta politinės valios, todėl žmonijos pastangos nepakankamos.

Ved. Aistė Plaipaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau