Labas rytas, Lietuva II d. Kaip sveikai maitintis žiemą?

LRT TELEVIZIJA

2019.12.02 09:13

II d.

Sveika mityba žiemą. Vasarą klausimas dėl sveikos mitybos tarsi nekyla – einame į daržą, skiname šviežias daržoves, kurias dedame į salotas ir kitus patiekalus. Atėjus žiemai kyla klausimas, ką sveikai valgyti tada, kai visos daržovės parduotuvėje iš kitų šalių. Gydytojos dietologės doc. dr. Editos Gavelienės teigimu, jai šis klausimas atrodo keistas, kai galime turėti tokią raugintų gėrybių įvairovę.

Šventines dekoracijas pasigaminkime patys. Tvarumo madą galima pasitelkti ir ruošiantis didžiosioms metų šventėms – šį kartą patys išmoksime pasigaminti aplinką tausojančius papuošalus eglutei.

Rubrika „Kalendorius“. Prieš 36-erius metus šią dieną MTV pirmą kartą parodė Michael Jacksono dainos „Thriller“ vaizdo klipą. Jis – tuo metu brangiausias vaizdo klipas, jį kuriant išleista per pusę milijono dolerių. Nors iš pradžių baimintasi dėl siaubo elementų klipe, jam pavyko užkariauti topus ir išpopuliarėti pasaulyje. Kartais juokais ši Jackono daina vadinama neoficialiu Helovyno hImnu. Dėl Jacksono religinių įsitikinimų nedaug trūko, kad klipas būtų buvęs visiškai kitoks – Jehovos liudytojai klipą kaltino populiarinant demonus. Tokio pat pavadinimo albumas iki šiol laikomas rekordininku dėl daugiausia parduotų jo kopijų.

„Rytas su muzika“. Studijoje – Aistė Smilgevičiūtė ir Jeronimas Milius, pristatantys „Eglės Žalčių karalienės“ miuziklą, kuriame atlieka Eglės ir Žalčio vaidmenis. Aistės teigimu, šiame miuzikle Eglė atsiskleidžia kiek kitaip, kūrėjai mato ją ir kaip gegutę, kadangi skirtingose Lietuvos vietose esančiuose pasakos variantuose ji virsdavo ne medžiu, o būtent šiuo paukščiu. Turas su miuziklu prasideda jau nuo rytojaus.

Melomanai turėtų suklusti: Benjamin Francis koncertas LRT Opus eteryje. Į vienintelį savo pasirodymą Lietuvoje atvykęs atlikėjas sako, kad džiaugiasi pirmą kartą atvykęs į šią šalį ir labai laukia savo koncerto, kuriame jis žada būti vienas pats su savimi ir visais atėjusiais.

Dar viena spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Įdomybės iš pasaulio. Niurnberge, Vokietijoje, prasidėjo tradicinė Kalėdinė mugė. Joje – spragtukai, tradiciniai patiekalai, rankdarbiai. Ši mugė laikoma viena seniausių Vokietijoje. Visoje šalyje veikia apie 2 600 mugių.

„Labas rytas, Lietuva“ linki gražios ir nešaltos dienos.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau