Žinios. Premjeras Saulius Skvernelis po pusantros savaitės nedarbingumo grįžta į darbą

Premjeras Saulius Skvernelis po pusantros savaitės nedarbingumo grįžta į darbą. Po pusvalandžio Vyriausybėje bus pasirašyta pakoreguota 2017 metų švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinė sutartis. Sutartis bus pasirašoma su keturių šios šalos profesinių sąjungų vadovais. Praėjusią savaitę buvo skelbta, kad sutarties nepasirašius, pedagogai skelbtų streiką.

Vyriausybė svarstys pakoreguotą kitų metų biudžetą. Finansų ministerija sako, kad atsižvelgta tik į dalį Seimo pateiktų siūlymų, nes valstybės finansinės galimybės ribotos. Konkrečių duomenų, kas keičiama projektuose, ministerija kol kas neskelbia. Biudžeto ir finansų komiteto duomenimis, Seimo komitetai papildomai prašė rasti daugiau nei 284 su puse milijono eurų, atskiri parlamentarai – dar beveik 369 milijonus.

Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija. Jos tikslas – aptarti, kaip šalys vykdo Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įsipareigojimus. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius išvakarėse pareiškė, kad tikslai, kaip stabdyti klimato kaitą, yra labai aiškūs, tačiau trūksta politinės valios, todėl žmonijos pastangos nepakankamos.

Maltos premjeras neatlaikė visuomenės spaudimo ir paskelbė, kad sausį trauksis iš pareigų. Vakar vakare Maltos sostinės Valetos gyventojai susirinko į protestą reikalaudami teisingumo žurnalistės Daphne Galizia nužudymo byloje.

Orai. Sportas. Ved. Jovita Vitkauskė.