Labas rytas, Lietuva I d. Žaliuoju auksu pramintas avokadas: kam gvakamolė kainuoja brangiausiai?

Gruodžio 2-oji, pirmadienis. Kartu su nauju mėnesiu ir nauja savaite pradedame didžiųjų švenčių laukimą – „Labas rytas, Lietuva“ kaip ir kiekvieną rytą pradeda dieną įdomiais reportažais ir naudingais pokalbiais.

Šiandien minima kepsnių dieną.

Rubrika „Ryto mankšta“ – kiekvieną savaitę pradedame energingai ir smagiai. Šį rytą studijoje žiūrovams iš projekto „Šok su žvaigžde“ pažįstama Ainė Juzėnaitė, kuri siūlo išbandyti zumbą. Jos teigimu, šis sportas tiems, kurie tingi eiti į sporto salę.

Šventines dekoracijas pasigaminkime patys. Tvarumo madą galima pasitelkti ir ruošiantis didžiosioms metų šventėms – šį kartą patys išmoksime pasigaminti aplinką tausojančius papuošalus eglutei.

Rubrika „Ekspertas“. Lietuvos advokatūra kartu su „Caritu“ jau ketvirtą kartą dovanoja žmonėms nemokamas teisines konsultacijas, kurios prasideda šiandien. Šios akcijos metu žmonės gali kreiptis įvairiais teisiniais klausimais ir sulaukti advokato komentaro nemokamai. Kur, kaip ir kada kreiptis, klausiame Advokatų tarybos pirmininko prof. Ignu Vėgėlės ir Lietuvos „Carito“ generalinės sekretorės Deimantės Bukeikaitės.

Avokadų kartelių kovos. Parduotuvėse nuolatos galima stebėti avokadų kainų kaitą: pernai jie netikėtai atpigo, šiemet rudenį pabrango net 30 procentų. Dėl to kaltas ne tik prastas derlius, bet ir šio lietuvių jau pamėgto vaisiaus importas į skirtingas šalis, kurių kaina buvo sulyginta. Kam gvakamolė kainuoja brangiausiai ir kas dėl „žaliuoju auksu“ praminto avokado vyksta Meksikoje, teiraujamės Mindaugo Aušros.

Tęsiame pažintį su Kovo 11-osios Akto signatarais. Virgilijus Čepaitis sako, kad balsavimą dėl Nepriklausomybės atkūrimo nulėmė tautos apsisprendimas. Būtent Čepaitis pasiūlė Aktą pasirašyti visiems už jį balsavusiems deputatams, o ne tik posėdžio pirmininkui ir sekretoriui. Signataras šiuo metu yra po sunkios ligos, todėl jo mintis įgarsinome.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir aktualiausias publikacijas pristato Gabrielė Kloniūnaitė. Portale LRT.lt šįryt skaitykite „Partijų rėmimo klausimas Seime praslydo nepastebėtai: įtaria, kad tai – dovana koalicijos partneriams“.

I dalies pabaiga.

Ved. Ugnė Siparė.