Žinios. Prasideda kasmetė Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija – tikslai aiškūs, tačiau trūksta politinės valios juos vykdyti

Vyriausybė svarstys pakoreguotą kitų metų biudžetą. Finansų ministerija sako, kad atsižvelgta tik į dalį Seimo pateiktų siūlymų, nes valstybės finansinės galimybės ribotos. Konkrečių duomenų, kas keičiama projektuose, ministerija kol kas neskelbia. Biudžeto ir finansų komiteto duomenimis, Seimo komitetai papildomai prašė rasti daugiau nei 284 su puse milijono eurų, atskiri parlamentarai – dar beveik 369 milijonus.

Šiandien atnaujinami tiesioginiai traukinių maršrutai iš Vilniaus į Kauną. Dabar galiojančiu tvarkaraščiu pradeda važiuoti šešiolika traukinių tarp Vilniaus ir Kauno. Artimiausiu metu su nauju tvarkaraščiu grįžusi tiesioginė jungtis pasiūlys keturiasdešimt traukinių reisų per dieną. Eismas tarp Palemono ir Kauno stočių buvo sustabdytas gegužę dėl Kaune vykdomų projekto „Rail Baltica“ darbų.

Šiandien prasideda kasmetė Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija. Jos tikslas – aptarti, kaip šalys vykdo Paryžiaus klimato kaitos susitarimo įsipareigojimus. Jungtinių Tautų generalinis sekretorius išvakarėse pareiškė, kad tikslai, kaip stabdyti klimato kaitą, yra labai aiškūs, tačiau trūksta politinės valios, todėl žmonijos pastangos nepakankamos.

Maltos premjeras, neatlaikė visuomenės spaudimo ir paskelbė, kad sausį trauksis iš pareigų. Vakar vakare Maltos sostinės Valetos gyventojai susirinko į protestą reikalaudami teisingumo žurnalistės Daphne Galizia nužudymo byloje.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.