Panorama. Pakvipo gražiausiomis metų šventėmis: didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose įžiebtos kalėdinės eglutės

Kalėdinių eglučių įžiebimas. Šią dieną pelnytai galima vadinti Kalėdinių eglių įžiebimo diena – pagrindinės eglės sušvito ir didžiuosiuose šalies miestuose, ir mažesniuose miesteliuose. Šventiškai pasipuošus, linksmais renginiais pradedamas Kalėdų laukimo laikotarpis.

Tarptautinė Kalėdų mugė. Minėtoji mugė rengiama jau 17-ąjį kartą. Ją organizuoja užsienio šalių ambasadorės, ambasadorių žmonos ir Tarptautinė moterų asociacija. Mugėje – rankdarbiai, kalėdinės dekoracijos, papuošalai, saldumynai ir suvenyrai, atveži iš 25 šalių. Surinktos lėšos tradiciškai prieš Kalėdas bus dovanotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove. Šiemet mugės globėja tapusi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ankščiau pati dalyvaudavo šiose mugėse kaip savanorė.

Londono užpuolikas – teistas už terorizmą. Vyras, ant Londono tilto vakar peiliu nužudęs du žmones, jau anksčiau buvo nuteistas už terorizmą, tik pernai iš kalėjimo jis paleistas lygtinai, pranešė policija. Pareigūnai vakar nušautą užpuoliką įvardijo kaip 28-erių Usmaną Khaną. Pasak jų, daugiau šio nusikaltimo įtariamųjų neieškoma.

Rizika sveikatai: buvusios sovietinės gamyklos. LRT kalbinti chemikai pastebėjo, kad po gaisro Alytuje piene rasti dioksinai negalėjo susidaryti degant tik padangoms – liepsnoti galėjo ir nuo sovietmečio užsilikę chemikalai. Šitaip užterštų vietų Lietuvoje gali būti ir daugiau – net ir sostinės centre. Čia buvusios sovietinės gamyklos paverstos loftais. Geologai pastebi, kad ten dažnai neatlikti net ir elementarūs grunto užterštumo tyrimai. Tai leido įstatymų spragos.

Odontologų licencijavimo pakeitimai kelia aistras. Seime svarstomas odontologų licencijavimo tvarkos keitimas kelia aistras odontologų bendruomenėje. Dabar šias licencijas jau penkiolika metų išduoda Odontologų rūmai, pasak kurių, tokia praktika taikoma daugelyje bendrijos šalių. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, jai perėmus licencijų išdavimą, sistema taps paprastesnė ir ministerijai, ir patiems medikams.

Maltoje – protestas dėl užsitęsusio nužudymo tyrimo. Maltoje stiprėja spaudimas Vyriausybei. Šimtai žmonių politikus kaltina korupcija ir žurnalistės Dafnės Karuanos Galicijos žudikų dangstymu. Vyriausybę kritikavusi žurnalistė žuvo per užminuoto automobilio sprogimą prieš dvejus metus. Nusikaltimo tyrimas vis dar tęsiasi, o Maltos gyventojai tikina, kad šalies premjeras dangsto su nusikaltimu susijusius žmones.

Rinkimai Vokietijoje. Vokietijos Socialdemokratų partija naujais lyderiaisi išrinko Norbertą Walterį-Borjansą ir Zaskiją Eskens. Tai netikėtas posūkis. Iki paskutinės minutės favoritaisi laikyti finansų ministras Olafas Scholzas ir jo kampanijos partnerė Klara Geivitz.

Parodoje – kelios dešimtys žirgų veislių. Šį savaitgalį Vilniuje galima pamatyti kelias dešimtis Lietuvoje auginamų žirgų veislių. Į parodą suvažiavę augintojai sako, kad pastaraisiais metais žirgininkystė vis labiau populiarėja.

Klaipėdoje – vėlyvo neolito gyvenvietė. Archeologai Klaipėdoje rado seniausią iki šiol žinotą gyvenvietę. Manoma, kad radiniai skaičiuoja 5 tūkstantmečius, vėlyvojo neolito laikotarpį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau