Žinios. Kodėl licencijų odontologams suteikimą nori perimti Sveikatos apsaugos ministerija?

Įžiebiamos Kalėdų eglės. Šiandien didžiuosiuose Lietuvos miestuose bus įžiebtos kalėdines eglės, o šventinės mugės pradės prekybą saldėsiais ir įvairiais dirbiniais. Klaipėdos Teatro ir Šiaulių Prisikėlimo aikštėse miesto eglių įžiebimo renginiai prasidės 17 valandą. Kauniečius į rotušės aikštę kviečiama rinktis nuo 18 valandos. Eglės įžiebimą iš laikinosios sostinės transliuos ir LRT TELEVIZIJA. Vilniaus Katedros aikštėje eglė sužibs 19 valandą.

Tarptautinė Kalėdų mugė. Minėtoji mugė rengiama jau 17-ąjį kartą. Ją organizuoja užsienio šalių ambasadorės, ambasadorių žmonos ir Tarptautinė moterų asociacija. Mugėje – rankdarbiai, kalėdinės dekoracijos, papuošalai, saldumynai ir suvenyrai, atveži iš 25 šalių. Surinktos lėšos tradiciškai prieš Kalėdas bus dovanotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove. Šiemet mugės globėja tapusi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ankščiau pati dalyvaudavo šiose mugėse kaip savanorė.

Londono užpuolikas – teistas už terorizmą. Vyras, ant Londono tilto vakar peiliu nužudęs du žmones, jau anksčiau buvo nuteistas už terorizmą, tik pernai iš kalėjimo jis paleistas lygtinai, pranešė policija. Pareigūnai vakar nušautą užpuoliką įvardijo kaip 28-erių Usmaną Khaną. Pasak jų, daugiau šio nusikaltimo įtariamųjų neieškoma.

Užpuolikas Hagoje sužalojo tris nepilnamečius. Vakar vakare pačiame Hagos centre vyras peiliu sužalojo tris žmones. Policija pranešė, kad visi nukentėjusieji buvo nepilnamečiai, bet jų amžiaus neįvardijo. Visi jie vėliau buvo išleisti iš ligoninės namo. Pranešama, kad užpuolikas paspruko – jis tebeieškomas. Išpuolis įvyko parduotuvėje „Hudson's Bay“ Didžiojoje Turgaus gatvėje – viename svarbiausių Hagos komercinių kvartalų, kur įsikūrusios kai kurių didžiųjų prekių ženklų atstovybės ir parduotuvės.

Rizika sveikatai: buvusios sovietinės gamyklos. LRT kalbinti chemikai pastebėjo, kad po gaisro Alytuje piene rasti dioksinai negalėjo susidaryti degant tik padangoms – liepsnoti galėjo ir nuo sovietmečio užsilikę chemikalai. Šitaip užterštų vietų Lietuvoje gali būti ir daugiau – net ir sostinės centre. Čia buvusios sovietinės gamyklos paverstos loftais. Geologai pastebi, kad ten dažnai neatlikti net ir elementarūs grunto užterštumo tyrimai. Tai leido įstatymų spragos.

Odontologų licencijavimo pakeitimai kelia aistras. Seime svarstomas odontologų licencijavimo tvarkos keitimas kelia aistras odontologų bendruomenėje. Dabar šias licencijas jau penkiolika metų išduoda Odontologų rūmai, pasak kurių, tokia praktika taikoma daugelyje bendrijos šalių. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, jai perėmus licencijų išdavimą, sistema taps paprastesnė ir ministerijai, ir patiems medikams.

Maltoje – protestas dėl užsitęsusio nužudymo tyrimo. Maltoje stiprėja spaudimas Vyriausybei. Šimtai žmonių politikus kaltina korupcija ir žurnalistės Dafnės Karuanos Galicijos žudikų dangstymu. Vyriausybę kritikavusi žurnalistė žuvo per užminuoto automobilio sprogimą prieš dvejus metus. Nusikaltimo tyrimas vis dar tęsiasi, o Maltos gyventojai tikina, kad šalies premjeras dangsto su nusikaltimu susijusius žmones.

Parodoje – kelios dešimtys žirgų veislių. Šį savaitgalį Vilniuje galima pamatyti kelias dešimtis Lietuvoje auginamų žirgų veislių. Į parodą suvažiavę augintojai sako, kad pastaraisiais metais žirgininkystė vis labiau populiarėja.

Klaipėdoje – vėlyvo neolito gyvenvietė. Archeologai Klaipėdoje rado seniausią iki šiol žinotą gyvenvietę. Manoma, kad radiniai skaičiuoja 5 tūkstantmečius, vėlyvojo neolito laikotarpį.

Sportas. Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau