Žinios. Chemikai: Alytaus piene dioksinai galėjo atsirasti ne tik nuo degančių padangų

liepsnoti galėjo ir nuo sovietmečio užsilikę chemikalai

LRT TELEVIZIJA

2019.11.30 15:40

Londono užpuolikas – teistas už terorizmą. Vyras, ant Londono tilto vakar peiliu nužudęs du žmones, jau anksčiau buvo nuteistas už terorizmą, tik pernai iš kalėjimo jis paleistas lygtinai, pranešė policija. Pareigūnai vakar nušautą užpuoliką įvardijo kaip 28-erių Usmaną Khaną. Pasak jų, daugiau šio nusikaltimo įtariamųjų neieškoma.

Užpuolikas Hagoje sužalojo tris nepilnamečius. Vakar vakare pačiame Hagos centre vyras peiliu sužalojo tris žmones. Policija pranešė, kad visi nukentėjusieji buvo nepilnamečiai, bet jų amžiaus neįvardijo. Visi jie vėliau buvo išleisti iš ligoninės namo. Pranešama, kad užpuolikas paspruko – jis tebeieškomas. Išpuolis įvyko parduotuvėje „Hudson's Bay“ Didžiojoje Turgaus gatvėje – viename svarbiausių Hagos komercinių kvartalų, kur įsikūrusios kai kurių didžiųjų prekių ženklų atstovybės ir parduotuvės.

Tarptautinė Kalėdų mugė. Minėtoji mugė rengiama jau 17-ąjį kartą. Ją organizuoja užsienio šalių ambasadorės, ambasadorių žmonos ir Tarptautinė moterų asociacija. Mugėje – rankdarbiai, kalėdinės dekoracijos, papuošalai, saldumynai ir suvenyrai, atveži iš 25 šalių. Surinktos lėšos tradiciškai prieš Kalėdas bus dovanotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove. Šiemet mugės globėja tapusi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ankščiau pati dalyvaudavo šiose mugėse kaip savanorė.

Rizika sveikatai: buvusios sovietinės gamyklos. LRT kalbinti chemikai pastebėjo, kad po gaisro Alytuje piene rasti dioksinai negalėjo susidaryti degant tik padangoms – liepsnoti galėjo ir nuo sovietmečio užsilikę chemikalai. Šitaip užterštų vietų Lietuvoje gali būti ir daugiau – net ir sostinės centre. Čia buvusios sovietinės gamyklos paverstos loftais. Geologai pastebi, kad ten dažnai neatlikti net ir elementarūs grunto užterštumo tyrimai. Tai leido įstatymų spragos.

Maltoje – protestas dėl užsitęsusio nužudymo tyrimo. Maltoje stiprėja spaudimas Vyriausybei. Šimtai žmonių politikus kaltina korupcija ir žurnalistės Dafnės Karuanos Galicijos žudikų dangstymu. Vyriausybę kritikavusi žurnalistė žuvo per užminuoto automobilio sprogimą prieš dvejus metus. Nusikaltimo tyrimas vis dar tęsiasi, o Maltos gyventojai tikina, kad šalies premjeras dangsto su nusikaltimu susijusius žmones.

Klaipėdoje – vėlyvo neolito gyvenvietė. Archeologai Klaipėdoje rado seniausią iki šiol žinotą gyvenvietę. Manoma, kad radiniai skaičiuoja 5 tūkstantmečius, vėlyvojo neolito laikotarpį.