Žinios. Užpuolimą Londone įvykdęs nusikaltėlis jau anksčiau teistas už terorizmą

daugiau nusikaltimo įtariamųjų neieškoma

LRT TELEVIZIJA

2019.11.30 09:35

Užblokuotas kelias Vilnius – Kaunas. Magistraliniame kelyje Vilnius – Kaunas ties Žiežmariais šįryt įvyko didelė avarija – susidūrė šeši automobiliai ir autobusas. Policija pranešė, kad per avariją yra nukentėjusių žmonių, kelias yra visiškai užblokuotas.

Užpuolikas Hagoje sužalojo tris nepilnamečius. Vakar vakare pačiame Hagos centre vyras peiliu sužalojo tris žmones. Policija pranešė, kad visi nukentėjusieji buvo nepilnamečiai, bet jų amžiaus neįvardijo. Visi jie vėliau buvo išleisti iš ligoninės namo. Pranešama, kad užpuolikas paspruko – jis tebeieškomas. Išpuolis įvyko parduotuvėje „Hudson's Bay“ Didžiojoje Turgaus gatvėje – viename svarbiausių Hagos komercinių kvartalų, kur įsikūrusios kai kurių didžiųjų prekių ženklų atstovybės ir parduotuvės.

Londono užpuolikas – teistas už terorizmą. Vyras, ant Londono tilto vakar peiliu nužudęs du žmones, jau anksčiau buvo nuteistas už terorizmą, tik pernai iš kalėjimo jis paleistas lygtinai, pranešė policija. Pareigūnai vakar nušautą užpuoliką įvardijo kaip 28-erių Usmaną Khaną. Pasak jų, daugiau šio nusikaltimo įtariamųjų neieškoma.

Rizika sveikatai: buvusios sovietinės gamyklos. LRT kalbinti chemikai pastebėjo, kad po gaisro Alytuje piene rasti dioksinai negalėjo susidaryti degant tik padangoms – liepsnoti galėjo ir nuo sovietmečio užsilikę chemikalai. Šitaip užterštų vietų Lietuvoje gali būti ir daugiau – net ir sostinės centre. Čia buvusios sovietinės gamyklos paverstos loftais. Geologai pastebi, kad ten dažnai neatlikti net ir elementarūs grunto užterštumo tyrimai. Tai leido įstatymų spragos.

Raginimas turėti mažiau vaikų. Penktadieninės gamtosaugininkų akcijos Didžiosios Britanijos sostinėje pritraukė ir ganėtinai prieštaringai vertinamą organizaciją, besirūpinančią, kad žmonija pagaliau pažabotų savo pačios augimą. Šios organizacijos nuomone, mažesnės šeimos – tai pats veiksmingiausias būdas išgelbėti mūsų planetą nuo neišvengiamo visų jos išteklių išeikvojimo.

Miesto eglių įžiebimas. Šiandien didžiuosiuose Lietuvos miestuose bus įžiebtos kalėdines eglės, o šventinės mugės pradės prekybą saldėsiais ir įvairiais dirbiniais. Klaipėdos Teatro ir Šiaulių Prisikėlimo aikštėse miesto eglių įžiebimo renginiai prasidės 17 valandą. Kauniečius į rotušės aikštę kviečiama rinktis nuo 18 valandos. Eglės įžiebimą iš laikinosios sostinės transliuos ir LRT TELEVIZIJA. Vilniaus Katedros aikštėje eglė sužibs 19 valandą.