Žinios. Aplinkos ministerijai ir Alytaus miesto savivaldybei pavyko susitarti, kaip bus valomi 40 tūkst. kubų vandens, susikaupę „Ekologistikoje“

Monkevičius suteikia viltį. Švietimo ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad į švietimo bendruomenės reikalavimus bus atsižvelgta, o jei mokytojus tenkinančio biudžeto nepavyks pasiekti, ministras svarsto apie atsistatydinimą. Tai Monkevičius pareiškė po šiandien Švietimo ministerijoje surengto Vyriausybės ir keturių švietimo profsąjungų atstovų susitikimo.

Incidentas Londone. Londono policija pranešė, kad, turimais duomenimis, 5 žmonės buvo sužeisti per incidentą ant Londono tilto. Specialiosios policijos pajėgos buvo iškviestos tramdyti netoli tilto peiliais besišvaistančių vyrų. Pasigirdo šūviai, kaip pranešama, vienas užpuolikas buvo sulaikytas. „Skynews“ televizija teigia, kad vieną užpuoliką policija nušovė. Specialiosios policijos pajėgos apsupo tiltą, praeiviams nurodyta griežtai laikytis pareigūnų nurodymų, netoliese buvusiems žmonėms nurodyta evakuotis.

Nedirbančioms bus grąžintos motinystės išmokos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekia atšaukti neseniai įsigaliojusią tvarką, pagal kurią per visą nėštumą nedirbusios moterys netenka motinystės išmokų. Seime registruotas projektas, kuriuo per nėštumą nedirbusios, bet per pastaruosius dvejus metus dvylikos mėnesių būtiną darbo stažą turinčios moterys, vėl turėtų teisę į motinystės išmokas. Tokia tvarka buvo iki šių metų spalio trisdešimtosios, kol įsigaliojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai.

Sprendimai dėl susikaupusio vandens. Aplinkos ministerijai ir Alytaus miesto savivaldybei pavyko susitarti, kad per gaisrą padangų perdirbimo įmonėje susikaupę apie 40 tūkstančių kubų vandens bus valomi miesto biologiniuose valymo įrenginiuose, papildomai neapdorojus. Jei per parą į Nemuną būtų išleidžiama apie 600 kubų vandens, procesas užtruktų tris mėnesius. Naujausiais aplinkos apsaugos agentūros tyrimų duomenimis, po gaisro likusiame vandenyje pavojingos medžiagos normų neviršijo.

Euro kurso kritimas. Euro vertė per pusantrų metų nusmuko daugiau nei dešimtadaliu ir tą jau gali pastebėti taupieji bei tie, kas vairuoja automobilį – euro pigimas, o dolerio stiprėjimas brangina degalus ir mažina gyventojų perkamąją galią.

Svarbus jaunųjų rinkėjų balsas JK. Per gruodžio 12-ąją Jungtinėje Karalystėje vyksiančius parlamento rinkimus svarų žodį gali tarti jauni rinkėjai, dar neturėję teisės dalyvauti referendume, po kurio šalis nusprendė išstoti iš Europos Sąjungos. Kol kas neaišku, ar įprastai gana pasyvus jaunimas iš viso ateis balsuoti, be to, dauguma jaunųjų britų sako, kad jų netenkina nei konservatoriaus Boriso Džonsono, nei leiboristo Džeremio Korbino kandidatūros.

Naujas Europos Vadovų Tarybos pirmininkas. Šiandien buvęs Belgijos premjeras Charles Michelis oficialiai pradės eiti Europos Tarybos pirmininko pareigas. Michelio iškart laukia sunkios derybos dėl Europos Sąjungos biudžeto ir „Brexito“. Iki šiol Europos Tarybai vadovavęs lenkas Donaldas Tuskas galėjo tik išreikšti apgailestavimą, kad jam nepavyko sustabdyti „Brexito“ ir populistų įsigalėjimo kai kuriose Europos sąjungos šalyse.

Pakso ir Vainausko korupcijos byla. Rolando Pakso ir Gedvydo Vainausko korupcijos byloje prokuroras pasiūlė bausmes – žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovui Gedvydui Vainauskui lygtinę trejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant dvejiems metams ir daugiau nei dvidešimt šešių tūkstančių eurų baudą. Buvusiam „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui Rolandui Paksui – tik lygtinį įkalinimą trejiems metams ir dviem mėnesiams, bausmę atidedant dvejiems metams ir dviem mėnesiams.

Griežtinamas nykstančiųjų gyvūnų įvežimas. Teigiama, kad po nelegalios prekybos narkotikais ir ginklais, didžiausią pelną neša nelegali prekyba gyvūnais. Aplinkosaugininkai pastebi, kad Lietuvoje fiksuojamų pažeidimų pastaruoju metu mažėja, tačiau vis dar pasitaiko: konfiskuota į šalį įvežtų vorų, vėžlių ir net krokodilas. Aplinkosaugininkai įspėja, kad nemalonumų gali sulaukti ir keliautojai, užsienyje įsigiję suvenyrų, užpilų ar grožio priemonių, pagamintų iš nykstančių rūšių gyvūnų ar augalų.

Kalėdinės nuotaikos Prezidentūroje. Popietę prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia čia įžiebė prezidentūros eglę, kuri pasak renginio vedėjų, papuošta mūsų visų pažadais – kiekvienas žaisliukas lyg pažadas kitiems metams, nes maži, kartais nepastebimi darbai daro stebuklus. Į ceremoniją pakviesti vaikai iš dienos centrų, pasirodymą jiems surengė „Vėjų teatras", vėliau vaikai vaišinosi prezidento bei prezidentūros darbuotojų keptais skanėstais.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.