Žinios. Šiandien buvęs Belgijos premjeras Charles Michelis oficialiai pradės eiti Europos Tarybos pirmininko pareigas

Monkevičius suteikia viltį. Švietimo ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad į švietimo bendruomenės reikalavimus bus atsižvelgta, o jei mokytojus tenkinančio biudžeto nepavyks pasiekti, ministras svarsto apie atsistatydinimą. Tai Monkevičius pareiškė po šiandien Švietimo ministerijoje surengto Vyriausybės ir keturių švietimo profsąjungų atstovų susitikimo.

Pakso ir Vainausko korupcijos byla. Rolando Pakso ir Gedvydo Vainausko korupcijos byloje prokuroras pasiūlė bausmes – žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovui Gedvydui Vainauskui lygtinę trejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant dvejiems metams ir daugiau nei dvidešimt šešių tūkstančių eurų baudą. Buvusiam „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui Rolandui Paksui – tik lygtinį įkalinimą trejiems metams ir dviem mėnesiams, bausmę atidedant dvejiems metams ir dviem mėnesiams.

Nedirbančioms bus grąžintos motinystės išmokos. Seime registruotas projektas, kuriuo viso nėštumo metu nedirbusioms mamoms būtų grąžinama galimybė gauti motinystės išmoką, jeigu moteris turi 12 mėnesių motinystės socialinio draudimo stažą per pastaruosius dvejus metus.

Prezidentūroje – jau šventinės nuotaikos. Šiuo metu šalies vadovas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia bei mažaisiais svečiais iš vaikų dienos centrų įžiebia Kalėdų eglutę. Prezidento rūmų Baltojoje salėje iš visos Lietuvos atvykę vaikai netrukus žiūrės „Vėjų teatro“ pasirodymą, po jo ragaus prezidentūros šeimininkų bei darbuotojų keptų skanėstų.

Euro kurso kritimas. Euro vertė per pusantrų metų nusmuko daugiau nei dešimtadaliu ir tą jau gali pastebėti taupieji bei tie, kas vairuoja automobilį – euro pigimas, o dolerio stiprėjimas brangina degalus ir mažina gyventojų perkamąją galią.

Naujas Europos Vadovų Tarybos pirmininkas. Šiandien buvęs Belgijos premjeras Charles Michelis oficialiai pradės eiti Europos Tarybos pirmininko pareigas. Michelio iškart laukia sunkios derybos dėl Europos Sąjungos biudžeto ir „Brexito“. Iki šiol Europos Tarybai vadovavęs lenkas Donaldas Tuskas galėjo tik išreikšti apgailestavimą, kad jam nepavyko sustabdyti „Brexito“ ir populistų įsigalėjimo kai kuriose Europos sąjungos šalyse.

JAV tęs derybas su Talibanu. Talibano lyderiai skeptiškai vertina Amerikos prezidento pareiškimą, kad derybos dėl taikos atnaujinamos. Esą apie tai kalbėti „dar gerokai per anksti“. Donaldas Trumpas gerokai nustebino atvykęs Padėkos dieną į Afganistaną, pas ten dislokuotus amerikiečius karius.

Honkongas – nutraukta universiteto apsiaustis. Honkongo policija nutraukė dvi savaites trukusią universiteto miestelio apsiaustį. Jo teritorija buvo tapusi mūšių su demokratijos reikalaujančiais protestuotojais lauku. Šimtams protestuotojų pabėgus, policijos būriai įžengė į beveik tuščią universiteto miestelį. Pareigūnai teigia radę apie keturis tūkstančius protestuotojų paliktų Molotovo kokteilių.

Griežtinamas nykstančių gyvūnų įvežimas. Teigiama, kad po nelegalios prekybos narkotikais ir ginklais, didžiausią pelną neša nelegali prekyba gyvūnais. Aplinkosaugininkai pastebi, kad Lietuvoje fiksuojamų pažeidimų pastaruoju metu mažėja, tačiau vis dar pasitaiko: konfiskuota į šalį įvežtų vorų, vėžlių ir net krokodilas. Aplinkosaugininkai įspėja, kad nemalonumų gali sulaukti ir keliautojai, užsienyje įsigiję suvenyrų, užpilų ar grožio priemonių, pagamintų iš nykstančių rūšių gyvūnų ar augalų.

Mažeika Alytuje dėl vandens. Į Alytų nuvykęs Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ieškos sprendimų, kaip išvalyti po gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ susikaupusį vandenį. Netrukus prasidėsiančiame ekstremalių situacijų komisijos posėdyje bus ieškoma galutinių sprendimų, kokiu būdu valyti vandenį.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.