Žinios. SADM siekia atšaukti įsigaliojusią tvarką, pagal kurią viso nėštumo metu nedirbusios moterys netenka motinystės išmokų

Monkevičius suteikia viltį. Švietimo ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad į švietimo bendruomenės reikalavimus bus atsižvelgta, o jei mokytojus tenkinančio biudžeto nepavyks pasiekti, ministras svarsto apie atsistatydinimą. Tai Monkevičius pareiškė po šiandien Švietimo ministerijoje surengto Vyriausybės ir keturių švietimo profsąjungų atstovų susitikimo.

Mokslininkai siekia didesnio finansavimo. Kauno technologijos universiteto mokslininkai dalijo daktarų diplomus ir surengė įšventinimo apeigas tiems, kurie nori tapti visų mokslų daktarais. Taip siekta atkreipti dėmesį į mažą Vyriausybės finansavimą moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai.

Nedirbančioms bus grąžintos motinystės išmokos. Seime registruotas projektas, kuriuo viso nėštumo metu nedirbusioms mamoms būtų grąžinama galimybė gauti motinystės išmoką, jeigu moteris turi 12 mėnesių motinystės socialinio draudimo stažą per pastaruosius dvejus metus.

Prezidentūroje – jau šventinės nuotaikos. Šiuo metu šalies vadovas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia bei mažaisiais svečiais iš vaikų dienos centrų įžiebia Kalėdų eglutę. Prezidento rūmų Baltojoje salėje iš visos Lietuvos atvykę vaikai netrukus žiūrės „Vėjų teatro“ pasirodymą, po jo ragaus prezidentūros šeimininkų bei darbuotojų keptų skanėstų.

Euro kurso kritimas. Euro vertė per pusantrų metų nusmuko daugiau nei dešimtadaliu ir tą jau gali pastebėti taupieji bei tie, kas vairuoja automobilį – euro pigimas, o dolerio stiprėjimas brangina degalus ir mažina gyventojų perkamąją galią.

Naujas Europos Vadovų Tarybos pirmininkas. Šiandien buvęs Belgijos premjeras Charles Michelis oficialiai pradės eiti Europos Tarybos pirmininko pareigas. Michelio iškart laukia sunkios derybos dėl Europos Sąjungos biudžeto ir „Brexito“. Iki šiol Europos Tarybai vadovavęs lenkas Donaldas Tuskas galėjo tik išreikšti apgailestavimą, kad jam nepavyko sustabdyti „Brexito“ ir populistų įsigalėjimo kai kuriose Europos sąjungos šalyse.

Per pasaulį vėl nuvilnijo protestai prieš klimato kaitą. Demonstracijos, pavadintos „Penktadieniai už ateitį“ vyko arba iki šiol vyksta maždaug pusantro šimto valstybių rengiantis kitą savaitę Madride prasidedančiai Jungtinių Tautų klimato konferencijai. Joje bus stengiamasi parengti Paryžiaus klimato sutarties, kuri pradės veikti 2021-aisiais, galutines nuostatas.

JAV tęs derybas su Talibanu. Talibano lyderiai skeptiškai vertina Amerikos prezidento pareiškimą, kad derybos dėl taikos atnaujinamos. Esą apie tai kalbėti „dar gerokai per anksti“. Donaldas Trumpas gerokai nustebino atvykęs Padėkos dieną į Afganistaną, pas ten dislokuotus amerikiečius karius.

Perėja su 3D efektu. Ne itin drausmingu eismu garsėjančiame Bankoke pradėtas originalus projektas skirtas pėsčiųjų saugumui užtikrinti. Taliando dizaineriai iš esmės tradicinėmis priemonėmis padarė paprastas pėsčiųjų perėjas matomesnėmis – nes sugebėjo jas tiesiog pakelti į orą.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau