Žinios. Rolando Pakso ir Gedvydo Vainausko korupcijos byloje paaiškėjo, kokios jiems bus skirtos bausmės

LRT TELEVIZIJA

2019.11.29 14:19

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad į šviešimo bendruomenės reikalavimus bus atsižvelgta, o jei mokytojus tenkinančio biudžeto nepavyks pasiekti, ministras svarsto apie atsitatydinimą. Tai Monkevičius pareiškė po šiandien Švietimo ministerijoje surengto Vyriausybės ir keturių švietimo profsąjungų atstovų susitikimo.

Kauno technologijos universiteto mokslininkai dalijo Kauno daktarų diplomus ir surengė įšventinimo apeigas tiems, kurie nori tapti visų mokslų daktarais. Taip siekta atkreipti dėmesį į mažą Vyriausybės finansavimą moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai.

Rolando Pakso ir Gedvydo Vainausko korupcijos byloje prokuroras pasiūlė bausmes - žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovui Gedvydui Vainauskui lygtinę trejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant dvejiems metams ir daugiau nei dvidešimt šešių tūkstančių eurų baudą. Buvusiam „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui Rolandui Paksui – tik lygtinį įkalinimą trejiems metams ir dviem mėnesiams, bausmę atidedant dvejiems metams ir dviem mėnesiams.

Į Alytų nuvykęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ieškos sprendimų, kaip išvalyti po gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ susikaupusį vandenį. Netrukus prasidėsiančiame ekstremalių situacijų komisijos posėdyje bus ieškoma galutinių sprendimų, kokiu būdu valyti vandenį.

Naujas Europos vadovų tarybos pirmininkas. Šiandien buvęs Belgijos premjeras Charles Michelis oficialiai pradės eiti Europos Tarybos pirmininko pareigas. Michelio iškart laukia sunkios derybos dėl Europos sąjungos biudžeto ir „Brexito“. Iki šiol Europos tarybai vadovavęs lenkas Donaldas Tuskas galėjo tik išreikšti apgailestavimą, kad jam nepavyko sustabdyti „Brexito“ ir populistų įsigalėjimo kai kuriose Europos sąjungos šalyse.

JAV tęs derybas su Talibanu. Talibano lyderiai skeptiškai vertina Amerikos prezidento pareiškimą, kad derybos dėl taikos atnaujinamos. Esą apie tai kalbėti „dar gerokai per anksti“. Donaldas Trumpas gerokai nustebino atvykęs Padėkos dieną į Afganistaną, pas ten dislokuotus amerikiečius karius.

Honkonge nutraukta universiteto apsiaustis. Honkongo policija nutraukė dvi savaites trukusią universiteto miestelio apsiaustį. Jo teritorija buvo tapusi mūšių su demokratijos reikalaujančiais protestuotojais lauku. Apsiausčiai užsitęsus šimtai protestuotojų pabėgo. Tad policijos būriai įžengė į beveik tuščią universiteto miestelį.

Griežtinamas nykstančių gyvūnų įvežimas. Teigiama, kad po nelegalios prekybos narkotikais ir ginklais, didžiausią pelną neša nelegali prekyba gyvūnais. Aplinkosaugininkai pastebi, kad Lietuvoje fiksuojamų pažeidimų pastaruoju metu mažėja, tačiau vis dar pasitaiko: konfiskuota į šalį įvežtų vorų, vėžlių ir net krokodilas. Aplinkosaugininkai įspėja, kad nemalonumų gali sulaukti ir keliautojai, užsienyje įsigiję suvenyrų, užpilų ar grožio priemonių, pagamintų iš nykstančių rūšių gyvūnų ar augalų.

Sportas. Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.