Žinios. Žaismingos, bet kartu ir labai efektyvios – 3D perėjos

Mokytojų streikas. Po vakarykščio įspėjamojo mokytojų streiko – Švietimo ministerijoje derybos. Šiandien į pirmąjį posėdį renkasi speciali komisija, kur tikimasi rasti sprendimus, kaip įgyvendinti dar prieš dvejus metus mokytojams duotus pažadus. Tam biudžeto projekte trūksta apie 60 milijonų eurų. Speciali komisija gali dirbti dešimt dienų, per kurias Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga turėtų apsispręsti, ar skelbti streiką.

Prekybos poveikiu byla. Rolando Pakso ir Gedvydo Vainausko korupcijos byloje prasidedant baigiamosioms kalboms, prokuroras įtariamiesiems planuoja pasiūlyti bausmes. Šioje byloje buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis bei dienraščio „Lietuvos rytas“ vadovas kaltinami susitarę dėl 15 000 eurų kyšio už politiko pažadą paveikti statybos inspektorius dėl leidimo naudoti parduotuvę Prienuose.

Naujas Europos vadovų tarybos pirmininkas. Šiandien buvęs Belgijos premjeras Charles Michelis oficialiai pradės eiti Europos Tarybos pirmininko pareigas. Michelio iškart laukia sunkios derybos dėl Europos sąjungos biudžeto ir „Brexito“. Iki šiol Europos tarybai vadovavęs lenkas Donaldas Tuskas galėjo tik išreikšti apgailestavimą, kad jam nepavyko sustabdyti „Brexito“ ir populistų įsigalėjimo kai kuriose Europos sąjungos šalyse.

JAV tęs derybas su Talibanu. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas Padėkos dienos proga atvyko į Afganistaną nustebinti ten tarnaujančių amerikiečių karių. Tai buvo pirmoji prezidento kelionė į Afganistaną ir antroji lankant Jungtinių Valstijų karius, kariaujančius užsienyje.

Perėja su 3D efektu. Ne itin drausmingu eismu garsėjančiame Bankoke pradėtas originalus projektas skirtas pėsčiųjų saugumui užtikrinti.Taliando dizaineriai iš esmės tradicinėmis priemonėmis padarė paprastas pėsčiųjų perėjas matomesnėmis – nes sugebėjo jas tiesiog pakelti į orą.

Orai. Ved. Jovita Vitkauskė.