Kultūros diena. Atsitiktinių vaizdo įrašų peržiūra virto premjera teatre: permąstyti objektus kvies „Deginanti trintis“

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Pradžioje – švietimiečių ir akademikų streiko tema. Klaipėdoje šį kartą nestreikuoja nė viena mokykla, nė vienas darželis, patvirtino Klaipėdos švietimo skyriaus specialistai. Tačiau pedagogai protesto idėjos neatsisako, kol kas laukiama šiandienio mokytojų suvažiavimo sprendimų.

Eduardo Balsio 100-mečiui skirti renginiai artėja prie kulminacijos. Prisimenant, kad profesorius – ne tik vienas ryškiausių Lietuvos kompozitorių, bet ir vienas įtakingiausių kompozicijos pedagogų, pirmąkart Lietuvoje organizuojamas Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkursas.

Atsitiktinai socialiniame tinkle pamatytas pasirodymas gali virsti premjera teatro scenoje. Kauno šokio teatro „Aura“ vadovė Birutė Letukaitė ėmėsi drąsaus žingsnio atsitiktinai internete išvydusi vos kelis epizodus – taip gimė „Deginanti trintis“, kelianti klausimą apie objektų sureikšminimą ir garbinimą.

Lietuvos rusų dramos teatras jau rytoj sostinės publiką pakvies į miuziklo premjerą. „Gilyn į mišką“ – tai Stepheno Sondheimo, vieno iškiliausių Amerikos miuziklų kūrėjų, parašyta muzikinė istorija, pasakų personažų lūpomis atskleidžianti archetipų galią ir įtaką mūsų siekiams ar norams.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau