Žinios. Po vakar vykusių dėstytojų protestų sukilo ir mokytojai – paskelbė dviejų valandų įspėjamąjį streiką

J. Narkevičiaus likimas. Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia nepasitikėjimą susisiekimo ministru, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovu Jaroslavu Narkevičiumi ir mano, kad jis turi trauktis. Apie tai žurnalistams ketvirtadienį pranešė šalies vadovo vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis.

Mokytojų streikas. Po vakar vykusių dėstytojų protestų sukilo ir mokytojai – paskelbė dviejų valandų įspėjamąjį streiką. Profsąjungos duomenimis, visoje Lietuvoje nedirbo 400 ugdymo įstaigų. Mokytojai reikalauja, kad būtų įgyvendinti jiems jau anksčiau duoti pažadai. Švietimo ministras Algirdas Monkevičius kartoja, kad tai priklauso ne tik nuo jo, bet ir visos Vyriausybės.

Dienos tema. Apie pedagogų streiką bus kalbama ir Dienos temoje, Rasa Tapinienė kalbins švietimo ministrą Algirdą Monkevčių.

EP dėl Sausio 13 prokurorų. Ketvirtadienį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią Rusiją nutraukti bylą prieš Lietuvos prokurorus bei teisėjus, kurie dalyvavo Sausio 13-osios bylos tyrime. „Rezoliucija dėl Rusijos persekiojamų Lietuvos teisėjų ir prokurorų priimta 493 balsais už, 43 – prieš ir 86 – susilaikė“, – savo feisbuko paskyroje pranešė europarlamentarė Rasa Juknevičienė.

Vinted“ – pirmasis „vienaragis“ Lietuvos startuolių istorijoje. Lietuvių įkurtas drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“ pritraukė beveik 130 mln. investiciją ir tapo pirmuoju lietuvių „vienaragiu“ – startuolio vertė perkopė 1 mlrd. eurų. „Vienaragiais“ vadinami startuoliai, kurių vertė perkopė 1 mlrd. eurų. Lietuvoje šio statuso dar nebuvo pasiekęs nė vienas startuolis.

Mečetę ir sinagogą nuniokojo tie patys jaunuoliai. Kaune esančių mečetės ir sinagogos nuniokojimu įtariami tie patys jaunuoliai, ketvirtadienį pranešė Kauno apskrities policija. Lapkričio 17 dieną apmėčius miesto centre esančią mečetę, išdaužti maldos namų langai. Lapkričio 23 dieną ant Kauno žydų religinės bendruomenės informacinės lentos prie choralinės sinagogos rastas aerozoliniais dažais išpurkštas antisemitinis užrašas „Heil Hitler“.

Alytaus gaisro premijos. Alytaus meras Nerijus Cesiulis savo soc. Tinklų paskyroje pranešė, kad patvirtintos premijos gaisrą padangų perdirbimo įmonėje gesinusiems ugniagesiams. Anksčiau buvo skelbta, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas neatsiunčia ugniagesių pavardžių ir sąskaitų numerių, nes esą reikia laiko ir laikytis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių įstatymų.

Macrono ir Stoltenbergo susitikimas. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Eliziejaus rūmuose priėmė NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą. Macronas sukėlė ažiotažą prieš kelias savaites pareiškęs, kad NATO „smegenys mirusios“, ir suabejojęs aljanso kolektyvinės gynybos įsipareigojimais. Stoltenbergas sako, kad NATO šiuo metu – stipriausia per pastaruosius kelis dešimtmečius, bet sutinka, kad organizacijai reikalingos reformos.

„Apple“ Krymą priskyrė Rusijai. „Apple“ įvykdė Rusijos reikalavimus savo programose rodyti aneksuotą Krymo pusiasalį kaip Rusijos teritorijos dalį, rašo CNN. Rusijos pajėgos 2014 m. kovą aneksavo Krymą iš Ukrainos, sulaukdama tarptautinio pasmerkimo. Regionas, kuriame gyvena rusakalbiai, dabar „Apple Maps“ ir jo orų programėlėje rodomas kaip Rusijos teritorija – jei vartotojas žiūri iš Rusijos. Tačiau programėlės Krymą rodo kaip „niekieno žemę“, jei žiūrima iš kitų regionų.

Kinija piktinasi JAV sprendimu dėl Honkongo. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė Honkongo žmogaus teisių ir demokratijos aktą, kuris praėjusią savaitę priimtas ir Atstovų Rūmuose. Žingsnį sveikina Honkongo demokratai, bet griežtai pasmerkė Kinija, pareiškusi, kad tai – kišimasis į jos reikalus. Pekinas įspėja dėl atsakomųjų priemonių, jei Vašingtonas neapsigalvos.

Irakas: padegtas Irano konsulatas. Irakas formuoja karinius krizių dalinius, kuriais sieks malšinti socialinius neramumus, per kuriuos jau žuvo daugiau nei 300 žmonių. Saugumo pajėgoms pradėjus šaudyti į protestuotojus pietiniame Nasirijos mieste žuvo mažiausiai trylika žmonių, mieste paskelbta komendanto valanda. Tokių pačių priemonių imtasi ir šitų šventajame Nadžafo mieste protestuotojams ten padegus Irano konsulatą.

Orai. Sportas.

Ved. J. Vitkauskė