Labas rytas, Lietuva I d. (Ne)lanksti darbo dienos trukmė: dirbti daug nėra prasmės, nes daugiau vis tiek nepadarai?

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje laidos vedėja Ugnė Siparė, kartu su Audra Avižiūte bei Ignu Andriukevičiumi pristatė naujienų, būsimų temų apžvalgą ir sinoptikų informaciją. Po muzikinės pertraukėlės – spaudos, dienraščių bei portalų apžvalga su Audra Avižiūte.

Iškart po šiandienos publikacijų apžvalgos: pasakojimas apie tai, jog sveikam gyvenimo būdui – amžius ne kliūtis. Nė dienos be sporto ir taip jau daug metų. Kaunietė Lukrecija Augustaitytė kartais pavadinama turbo moterimi, o stiprybės ir sveikatos pavyzdžiu tampa ne tik perpus, bet ir triskart jaunesniems. Sveikuolė veda seminarus, stovyklas, dalyvauja žygiuose, maudosi eketėje ir nuolatos keliauja po visą Lietuvą. Prisipažįsta – ten jai būna taip gera ir įdomu, kad laikas tirpsta, emocijos valdo ir nebepavyksta laikytis numatytų grafikų. Tik žvelgia ji į viską su šypsena ir teigia – esame pernelyg surimtėję. Plačiau apie sveiką gyvenseną – Ievos Žigaitės pasakojime.

Po pasakojimo – ketvirtadieniams jau įprasta savaitės orų apžvalga. Juos pristato Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Specialistės teigimu, vidutinė šių metų lapkričio oro temperatūra buvo maždaug trimis laipsniais aukštesnė nei įprastai. Kokie orai laukia toliau?

Išsamiai išsiaiškinus, kokie orai laukia artėjantį savaitgalį, „Labas rytas, Lietuva“ laidoje – trumpas reportažas apie garųjį paveikslą „Didžioji Odaliska“. Tiksliau, ne paveikslas, o miniatiūra, kurią nutapė J. A. D. Ingres. Už paveikslą tikimasi gauti iki 1 mln. Dolerių. Miniatiūra nutapyta 1829 m., 15 metų po originalo.

Kiek vėliau – laidos vedėjos U. Siparės pokalbis su „CV-online“ marketingo vadove Rita Karavaitiene apie darbo dienos trukmę. Šiandien sukanka šimtas metų, kuomet buvo nuspręsta, kad darbo dienos trukmė turi būti 8 val. Anot pašnekovės, šis skaičius yra tik nominalus, kadangi dažnas atvejis, kuomet pati darbovietė nustato, kiek valandų darbuotojas turi išdirbt. Taip pat besiremdama naujausiais tyrimais, R. Karavaitienė sako, jog ilgainiui darbo valandų trukmė turėtų mažėti, nes nusistovėjusi 8 val. tvarka ne itin palanki darbuotojų produktyvumui skatinti.

Tęsiamas LRT pasakojimų ciklas apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Šįryt – signataras Egidijus Bičkauskas. „Tai svarbiausias parašas gyvenime“, – pasakoja E. Bičkauskas. Jis prisimena, kad kad prieš trisdešimt metų atkūrus nepriklausomybę, jis pajuto atsakomybės naštą dėl kuriamos Lietuvos ateities.

I-ąją dalį užbaigia dar viena laidos apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. U. Siparė.