Žinios. Protestų savaitėje gaisras neblėsta: įspėjamąjį streiką pradeda ir švietimiečiai

Protestų savaitėje gaisras neblėsta: įspėjamąjį streiką pradeda ir švietimiečiai. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga šiandien skelbia pradedanti įspėjamąjį streiką, reikalaujant skirti daugiau lėšų švietimui. Profsąjunga teigia išnaudojusi visas galimybes susitarti su Vyriausybe dėl įsipareigojimų vykdymo.

Europos Parlamentas balsuos dėl Sausio 13-osios bylos. Europos Parlamentas šiandien balsuos dėl rezoliucijos, smerkiančios Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius Lietuvos teisėjus ir prokurorus.

NATO ir Prancūzijos vadovų susitikimas. Šiandien NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Paryžiuje susitiks su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Būtent jis ištarė skambią frazę apie „mirusias NATO smegenis“.

JAV švenčiama Padėkos diena. Šiandien Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) švenčiama tradicinė Padėkos diena. Kilusi iš rudeninių derliaus nuėmimo pabaigos žemdirbių švenčių, ši šventė virto masiniu reiškiniu JAV XVII a., nes dauguma pirmųjų amerikiečių ūkininkų buvo itin religingi protestantai.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.