Žinios. Protestavo ir vežėjai: Vilniuje vilkikų kolona, vainikai ir gedulinga muzika imitavo transporto sektoriaus laidotuves

Susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių kritikuoja ir prezidentas, ir premjeras. Tačiau J. Narkevičius trauktis neketina. Jam opozicija inicijuoja interpeliaciją.

Dar vienas Seimo narys klimpsta į skandalus dėl vaikų gyvenimo Seimo viešbutyje. Šįryt iš jo nuo žurnalistų sprukdamas parlamentaro Zbignevo Jedinskio sūnus galbūt padarė avariją ir pasišalino.

Šiandien – dvigubas protestas vežėjų sektoriuje. Transporto įmonių savininkai sako – dėl Vyriausybės sprendimo labiau apmokestinti vairuotojų dienpinigius, neliks smulkių vežėjų įmonių. „Linava“ surengė akciją – vilkikų kolona, vainikai ir gedulinga muzika imitavo transporto sektoriaus laidotuves.

„Diplomas už Ačių“. Mokslininkai, dėstytojai ir studentai šiandien prie Vyriausybės surengė socialinę akciją-demonstraciją „Diplomas už Ačių“. Per akciją buvo nemokamai dalijami aukštojo mokslo diplomai. Taip norėta parodyti, kad valdžia nesilaiko įsipareigojimų akademinės bendruomenės atlyginimus kasmet kelti bent 10 proc. Po protesto akademinės bendruomenės nariai situaciją aptarė su Vyriausybės atstovais. Anot Vilniaus universiteto rektoriaus Artūro Žukausko, aukštojo mokslo finansavimas nėra išlaidos, o investavimas, duodantis tūkstančius proc. grąžos į bendrą vidaus produktą.

Kaune – pasipiktinimas dėl mokesčio darželinukų tėvams. Vyriausybės atstovas Kauno politikams siūlo atšaukti sprendimą dėl 16 kartų didesnio mokesčio ne Kaune gyvenamąją vietą deklaravusių darželinukų tėvams. Kauno valdininkai sako nediskriminuojantys vaikų, tik siekiantys, kad Kauno miesto vaikams būtų užtikrintos vietos darželiuose. Lietuvos tėvų forumas kreipėsi į teismą, prašydamas tokį Kauno politikų sprendimą stabdyti.

Lietuvoje pirmą kartą lankosi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jį prezidentūroje priėmė Lietuvos vadovas. Gitanas Nausėda V. Zelenskiui palinkėjo sėkmės tariantis su labai stipriu derybų partneriu, turėdamas galvoje po kelių savaičių vyksiantį V. Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą. G. Nausėda V. Zelenskiui pareiškė besitikintis, kad šis nedarys nepagrįstų nuolaidų.

Europos parlamentas didžiąja balsų dauguma patvirtino Ursulos von der Leyen vadovaujamą Europos Komisiją. 461 Europos Parlamento narys balsavo už, 157 prieš, 89 susilaikė.

Sportas. Lietuvos krepšinio rinktinė jau žino varžovus, su kuriais turės kautis dėl vietos Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Ispanai pagerbė 6 m. Ispanijoje rungtyniavusį Arvydą Sabonį. Dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas – vienintelis užsienietis, kurį jie įtraukė į Ispanijos krepšinio šlovės muziejaus legendų sąrašą.

Tiesiai iš Daviso taurės finalo Madride į Lietuvą atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggertis negaili pagyrų 100 m. sukaktį švenčiančiam šalies tenisui. Ir nors tarp stipriausių pasaulio tenisininkų – vos vienas lietuvis, D. Haggertis tiki, kad jaunoji karta turi visas sąlygas eiti Ričardo Berankio pėdomis.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.