Žinios. Nausėda: Jaroslavas Narkevičius nepateisina jam suteikto pasitikėjimo kredito

Gitanas Nausėda: kritikos dėl savo veiksmų sulaukęs Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nepateisina jam suteikto pasitikėjimo kredito. Nausėda sprendimą dėl ministro žada „pačiu artimiausiu metu“. Prezidentas yra sakęs, kad Narkevičius per artimiausias savaites turėtų išvalyti sukeltą jovalą. Seimo opozicija inicijuoja interpeliaciją Susisiekimo ministrui.

Dar vienas Seimo narys klimpsta į skandalus dėl vaikų gyvenimo Seimo viešbutyje. Šįryt iš jo nuo žurnalistų sprukdamas parlamentaro Zbignevo Jedinskio sūnus galbūt padarė avariją ir pasišalino. Lenkų rinkimų akcijos narys neneigia, kad Seimo viešbutyje kartais nakvoja jo sūnus Edvardas Jedinskis, dirbantis Švenčionyse savivaldybės mero patarėju. Čia gyvenantys kai kurie parlamentarai teigia matantys ne tik Jedinskio sūnų, bet kartu gyvenančią ir jo draugę.

Mokslininkai, dėstytojai ir studentai šiandien prie Vyriausybės surengė socialinę akciją-demonstraciją „Diplomas už Ačių“. Per akciją buvo nemokamai dalijami aukštojo mokslo diplomai. Taip buvo norima parodyti, jog valdžia nesilaiko įsipareigojimų akademinės bendruomenės atlyginimus kasmet kelti bent 10 procentų. Po protesto akademinės bendruomenės atstovai situaciją aptarė su vyriausybės atstovais. Anot Vilniaus Universiteto rektoriaus Artūro Žukausko, aukštojo mokslo finansavimas nėra išlaidos o investavimas, duodantis tūkstančius procentų grąžos į bendrą vidaus produktą.

Protestai dėl vilkikų vairuotojų algų. Vežėjų verslo savininkai sako, kad Vyriausybės sprendimas nuo kitų metų labiau apmokestinti komandiruojamų vairuotojų dienpinigius yra neteisėtas ir gali turėti pragaištingų pasekmių – smulkiosios vežėjų įmonės neišgalės mokėti ir bankrutuos. Vežėjai surengė protesto akciją – laidotuvių inscenizaciją – pagrindine Vilniaus gatve pravažiavo vainikais puošti vilkikai, įsijungę gedulingą muziką.

Lietuvoje pirmą kartą lankosi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, jį prezidentūroje priėmė Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda. Nausėda Zelenskiui palinkėjo sėkmės derantis su labai stipriu derybų partneriu, turėdamas galvoje po kelių savaičių įvyksiantį Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą, ir pareiškė besitikintis, kad šis nedarys nepagrįstų nuolaidų. Zelenskis su Putinu susitiks vadinamojo Normandijos ketvertuko formate, kur kartu su Prancūzijos ir Vokietijos vadovais bus siekiama proveržio derybose dėl taikos Donbase.

Europos Parlamentas patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją. 461 europarlamentarui balsavus už, 157 – prieš, ir 89 susilaikius, parlamentas patvirtino pirmininkės Ursulos fon der Layen vadovaujamą Komisiją. Ji darbą pradės sekmadienį.

A. Merkel: transatlantinis aljansas labai svarbus. Interviu dienraščiui „Bild“ Amerikos prezidento patarėjas Robertas O'Brienas pareiškė, kad būtų puiku, jeigu Vokietija imtųsi vieno iš pasaulio lyderių vaidmens. Kaip viena iš ekonomikos galybių Vokietija privalo deramaI investuoti į savo ir aljanso partnerių gynybą. Vokietija žada iki 2030 pasiekti, kad jos gynybos biudžetas sudarytų du procentus BVP. Kanclerė Angela Merkel energingai atkirto Prancūzijos prezidento kritikai, pabrėžusi, kad dabar, kaip ir Šaltojo karo laikais, svarbu, kad NATO liktų drauge.

JAV Atstovų rūmai kviečia prezidentą Donaldą Trumpą dalyvauti jo apkaltos tyrimo klausymuose gruodžio 4-ąją, kai prasidės naujas svarstymų etapas. Teisės komiteto pirmininkas pareiškė, kad Trumpas arba gali dalyvauti, arba liautis skųstis procesu. Jei prezidentas nuspręs pasirodyti, jis galės užduoti klausimus liudininkams. Be apkaltos paminėjimo neapsiėjo net tradicinė ceremonija prieš Amerikoje rytoj švenčiamą Padėkos dieną – malonės suteikimas dviem kalakutams.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau