Žinios. JAV Kongresas pakvietė prezidentą Donaldą Trumpą dalyvauti savo apkaltos tyrimo klausymuose

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda bei Volodymyras Zelenskis trečiadienį Vilniuje aptars Ukrainos santykius su Europos Sąjunga (ES), NATO ir artėjančias derybas dėl taikos rytinėje šalies dalyje. Per susitikimą šalių lyderiai taip pat aptars dvišalius santykius, saugumo klausimus, Ukrainos vykdomas reformas.

Mokslininkai, dėstytojai ir studentai šiandien prie Vyriausybės rengia socialinę akciją-demonstraciją „Diplomas už Ačių“. Pasak Vilniaus universiteto rektoriaus Artūro Žukausko, akcijos metu aukštojo mokslo diplomai bus dalijami veltui. Organizatoriai sako, kad taip nori parodyti, jog valdžia nesilaiko įsipareigojimų akademinės bendruomenės atlyginimus kasmet kelti bent 10 procentų.

Asociacijos „Linavavežėjai Vilniuje rengia protesto akciją dėl Vyriausybės sprendimo nuo sausio padidinti vairuotojų algų koeficientą. Esą tokia mokestinė našta bus nepakeliama mažoms, iki 10 vilkikų valdančioms, transporto bendrovėms ir dėl to įmonės gali masiškai bankrutuoti arba iškelti verslą į užsienį. Krovininių automobilių vilkstinė šiandien nuo 11 valandos ketina nedideliu greičiu sukti ratus po Vilniaus centrą.

SEB bankas Baltijos šalyse ir Švedijoje turi problemų dėl pinigų plovimo prevencijos. Informaciją, patvirtinančią milžiniškas abejotinos kilmės pinigų operacijas per banko padalinius Baltijos šalyse, bankas paskelbė prieš pasirodant tarptautiniam žurnalistiniam tyrimui apie nutylėtas probleminių SEB klientų operacijas. Kaip ir „Danske“ skandalo atveju, daugiausiai problemų SEB grupė turi dėl padalinio Estijoje.

JAV Kongresas pakvietė prezidentą Donaldą Trumpą dalyvauti savo apkaltos tyrimo klausymuose gruodžio 4-ąją. Atstovų rūmų teismų komiteto pirmininkas pareiškė, kad Trumpas arba gali sudalyvauti, arba nustoti skųstis procesu. Jei prezidentas nuspręs pasirodyti, jis galės užduoti klausimus liudininkams. Šie klausymai bus kitas žingsnis apkaltos tyrime, kuriame aiškinamasi liepą vykusio Trumpo telefoninio pokalbio su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu aplinkybes.

Garsaus Jungtinių Valstijų Stenfordo universiteto jūrų biologai sumanė ištirti didžiausio pasaulio gyvūno – mėlynojo banginio širdies darbą. Originaliausia, kad amerikečiai nusprendė padaryti tai natūraliomis sąlygomis – tai yra vidury vandenyno, ir padaryti taip, kad milžiniškas banginis nieko nepajustų.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.