Laba diena, Lietuva. Dviejų eglių kalėdinis miestas: jau šeštadienį sostinėje prasidės tikrasis švenčių laukimas

tiesioginę įžiebimo transliaciją stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ

LRT tyrimas: ES pinigų dalybos. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, kaimo turizmui skirta europine parama pasinaudojo ir įtakingi asmenys, už gautus pinigus įsirengę nuosavus namus. Žemės ūkio ministerija žinojo apie tokius atvejus, bet vis tiek sutrumpino šių projektų priežiūros laikotarpį.

Išbandymas žiema. Traumos ir spūstys. Šį rytą Vilniuje dėl lijundros ir plikledžio užfiksuotos kelios dešimtys eismo įvykių. Tiesa, dauguma jų – tik techniniai susidūrimai, kurių metu automobilių vairuotojai nesuvaldė savo transporto priemonių dėl slidaus kelio. Savo ruožtu kelininkai teigia, kad tokioms oro sąlygoms buvo pasiruošę. Štai „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius sako: „Atitinkami kelio ruožai buvo barstomi jau vakar vakare, o pavojingesnės eismo sąlygos susiklostė Santariškių, Visorių ir Fabijoniškių mikrorajonuose.“

Ukrainos prezidentas atvyksta į Lietuvą. Rytoj Lietuvoje lankysis Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis. Trečiadienį vyksiančiame Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdyje vadovai aptars dvišalius politinius ir ekonominius santykius, saugumo ir gynybos, Ukrainos euroatlantinės integracijos klausimus, bendradarbiavimą energetikos, inovacijų, transporto ir socialinės politikos srityse.

Nepriklausomybės akto signatarai. LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Vienas jų, Rimantas Astrauskas, prisimena tuo metu vyravusį bendrumo ir pakilumo jausmą. Nepriklausomybės atkūrimą jis vadina nauja pradžia, galimybėmis pasiekti tai, ko nori. Tiesa, signataras kritikuoja vartotojiškumą ir paviršutiniškumą.

Į sostinę atkeliauja Kalėdos. Jau šį savaitgalį, lapkričio 30-ąją, sostinėje bus įžiebtos eglutės Rotušės ir Katedros aikštėse, o penkias savaites truksiantis festivalis „Kalėdos sostinėje 2019“ siūlo daugybę šventinių renginių: Vilniuje įsikurs šventiniai miesteliai, važinės Kalėdų traukinukas, Lukiškių aikštėje veiks čiuožykla. Vienas ryškiausių švenčių akcentų – jau tradicija tapusi 3D kalėdinė pasaka – nuo gruodžio 25-osios iki 29-osios ant Katedros didžiosios sienos ryškiausiomis spalvomis nušvis pasaka „Sniego karalienė“.

Politologo Algio Krupavičiaus komentaras. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Algis Krupavičius aptaria ir įvertina šios savaitės praėjusius ir būsimus protestus: štai šiandien į gatves išvažiavo ūkininkai, rytoj dėmesį į save atkreips vilkikų vairuotojai, o ketvirtadienį numatomas ir pedagogų protestas. Laidos pašnekovas pastebi: „Po ilgų dešimtmečių Lietuvoje pastebima vis daugiau bandymų ginti darbuotojų teises.“

Žalia šviesa prezidento pataisoms dėl pensijų. Seimas paskelbė, jog yra linkęs pritarti prezidento iniciatyvai pakelti pensijas apie 3.5 euro. Didėjimas numatytas nuo kitų metų. Tiesa, kol kas išlieka neaiškus šių lėšų šaltinis. Plačiau – pokalbyje su prezidento vyriausiuoju patarėju Povilu Mačiuliu.

„Raganų šluotos“. Studijoje viešintis Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis šmaikštauja: „Raganų šluotos“ – tikra gamtos išdaiga ir retenybė!“ A. Kulbis paaiškina, jog šios, kiek neestetiškai atrodančios „Raganų šluotos“ yra pastebimos ant beržų, o jų atsiradimą nulemia grybai.

Klaipėdos policijos reidas. Antradienio rytą Klaipėdoje policininkai tikrino vairuotojų padangas. Paaiškėjo, kad nemaža dalis uostamiesčio gyventojų dar važinėja su vasarinėmis padangomis. Policininkų komentarai ir vairuotojų pasiteisinimai – reportaže.

Pirmasis Kanados generalgubernatorės vizitas. Lietuvoje pirmą kartą lankosi Kanados generalinė gubernatorė Julie Payette. Išskirtiniame interviu LRT buvusi astronautė, pirmoji kanadietė išsilaipinusi tarptautinėje kosminėje stotyje, o dabar Kanados monarchijos atstovė, pasakoja, kad dar ir šiandien atsimena, kaip Lietuva atrodo iš kosmoso.

Tinai Turner – 80. Šiandien 80-ąjį gimtadienį švenčia legendinė dainininkė Tina Turner. Anna Mae Bullock, plačiau visiems žinoma Tinos Turner slapyvardžiu – viena sėkmingiausių roko, ritmenbliuzo atlikėjų per visą muzikos istoriją. Ji pelniusi 12 Grammy statulėlių, turi savo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Karjeros pradžioje atlikėja apšildė garsiuosius "Rolling stones", vėliau koncertavo kartu su Bryanu Adamsu, Davidu Bowiu, Eltonu Johnu, Cher. Plačiau apie atlikėją – muzikologas ir LRT laidų vedėjas Darius Užkuraitis.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Karolina Panto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau