Žinios. Seimas antradienį po svarstymo pritarė Gitano Nausėdos iniciatyvoms dėl pensijų didinimo

Ūkininkai traktoriais išvažiavo į gatves. Į miestų ir miestelių gatves išriedėjo keli tūkstančiai traktorių ir kitos žemės ūkio technikos. Tai ūkininkų įspėjimas valdžiai – nedidinti mokesčių žemės ūkiui. Traktorių kolonos šiandien važiavo ne tik rajonų keliais, bet ir sostinės gatvėmis. Šį mėnesį tai jau antroji ūkininkų surengta protesto akcija – prieš kelias savaites laukuose statyti žali kryžiai. Jei nebus išgirstii, ūkininkai žada Vilniuje surengti mitingą. Tačiau žemės ūkio ministras protestuotojus ramina – tiek, kiek planuota, mokesčiai didėti neturėtų.

Žalia šviesa siūlymams dėl pensijų. Seimas antradienį po svarstymo pritarė prezidento iniciatyvoms dėl pensijų didinimo, jas kiek pakoregavęs. Tai leistų pensijas nuo kitų metų padidinti vidutiniškai 33 eurais. Už Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas balsavo 97 Seimo nariai, susilaikė du. Galutinai bus balsuojama vėliau. Šalies vadovas siūlo nuo kitų metų sparčiau didinti pensijas, 2020–2021 metais taikant penktadaliu didesnį nei numatyta bazinės pensijos indeksavimo koeficientą – kitąmet jis didėtų 1,83 procentinio punkto – tai leis padidinti pensijas dar maždaug 3,5 euro, o nuo 2021 metų – 1,91 punkto.

Nauja politinė jėga rengiasi į Seimą. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos laisvės sąjunga, taip pat visuomeninis judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ ketina vienyti jėgas bei drauge dalyvauti Seimo rinkimuose. Antradienį parlamento rūmuose jų lyderiai Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas ir Artūras Paulauskas pasirašė tai numatantį bendradarbiavimo susitarimą.

JAV teismas: prezidentas – ne karalius. JAV apeliacinio teismo teisėja pirmadienį nusprendė, kad prezidento Donaldo Trumpo aukščiausio lygio patarėjai privalo paklusti šaukimams liudyti Kongrese, įskaitant prezidento apkaltos tyrimą. Išnagrinėjusi bylą, kurioje figūruoja buvęs Baltųjų rūmų patarėjas teisės klausimais Donas McGahnas, gegužę iškviestas liudyti Atstovų Rūmų Teismų komitete, teisėja Ketanji Jackson nusprendė, kad administracijos pareigūnai negali turėti absoliučios neliečiamybės, kuri leistų jiems neliudyti dėl artimumo prezidentui.

Malyje žuvo 13 prancūzų karių. Malyje žuvo 13 Prancūzijos antiteroristinių „Barkhane“ pajėgų narių, per operaciją šalies šiaurėje susidūrus dviem sraigtasparniams, antradienį pranešė Prancūzijos prezidentūra. Nelaimė įvyko pirmadienio vakarą, kai pajėgos buvo įsitraukusios į kautynes su džihadistų kovotojais, kurie pastarosiomis savaitėmis surengė šiaurinėje Malio dalyje virtinę aukų pareikalavusių išpuolių, nurodė Eliziejaus rūmai.

Albanija supurtė galingas žemės drebėjimas. Albaniją ankstų antradienį supurtė galingas 6,4 balo žemės drebėjimas, sukėlęs paniką sostinėje Tiranoje ir pakrantės Duresio mieste, kur sugriuvo vienas pastatas, informavo Gynybos ministerija. Žemės drebėjimas pareikalavo mažiausiai keturių gyvybių, o dar 150 žmonių buvo sužeisti, antradienį informavo pareigūnai.

Sportas. Orai.