Ryto garsai. Suradus švietimui papildomų milijonų, mokytojai vis tiek nenusileidžia, streikas bus

Ryto garsai

2019.11.26 06:30

Ryto garsai. Suradus švietimui papildomų milijonų, mokytojai vis tiek nenusileidžia, streikas bus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Seimo Biudžeto ir finansų komitetui neradus švietimui prašomų papildomų 60 mln. eurų, pedagogų profesinės sąjungos atstovai sako, kad streikas neišvengiamas. Seimas apsvarstė kitų metų biudžetą ir grąžino jį Vyriausybei tobulinti. Opozicija priekaištauja, kad netęsiami anksčiau duoti pažadai, keliami mokesčiai, be diskusijos įvedami nauji.

Naujas LRT tyrimas. Projekto „4 milijonai“ komanda grįžo iš kelionės po Jungtinę Karalystę ir parsivežė interviu su įvairių patirčių lietuviais, kurių kviesime klausytis artimiausiomis savaitėmis. Vienas iš jų – daugiau nei 20 metų Britanijoje dirbantis Londono lietuvių šv. Kazimiero parapijos klebonas Petras Tverijonas. Į Mišias Londono Bethnal Green rajone esančioje bažnyčioje kiekvieną sekmadienį susirenka daugiau nei 300 tikinčiųjų. Ekspertai pastebi, kad šventinis laikotarpis prekybos centruose prasideda vis anksčiau. Ar tai lemia didesnį prekybininkų pelną? Ir kaip keičiasi pirkėjų įpročiai?

Lietuvoje pirmą kartą lankosi Kanados generalinė gubernatorė Julie Payette. Buvusi astronautė, pirmoji Tarptautinėje kosminėje stotyje pabuvojusi kanadietė, dabar – oficiali karalienės Elžbietos II-osios atstovė Kanadoje iki šiol prisimena, kaip Lietuva atrodo iš kosmoso. Ji teigia, kad Lietuva ir Kanada turi daug panašumų ir pabrėžia, jog reikia siekti stiprinti ryšius saugumo, gynybos, kultūros ir mokslo srityse. Taip pat „Ryto garsų“ studijoje Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Per pastaruosius dvejus metus Švedijoje išaugo išpuolių skaičius. Vien per 2019 m. šalyje įvyko beveik šimtas sprogimų. Kas juos vykdo, į ką jie nukreipti ir kaip su tuo kovoja Švedijos bei Danijos policija – pasakoja Liepa Žeromskaitė. Taip pat laidoje – orų, spaudos, sporto ir socialinių tinklų apžvalga. Kaip rytą pradeda režisierė Marija Stonytė? Savaitės įvykių apžvalga su Indre Urbaite. Verslo laikas. Apžvalgininko Virginijaus Savukyno komentaras. Ką rekomenduoja skaityti dizainerė Aušra Haglund? Ved. Darius Matas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.