Labas rytas, Lietuva I d. Būstai Lietuvoje: maži, nes brangūs, ar brangūs, nes maži?

Lapkričio 26-oji, antradienis. „Labas rytas, Lietuva“ komanda skaičiuoja dienas iki savo gimtadienio – liko vos 4 dienos.

Spaudos apžvalga. Naujausias ir įdomiausia publikacijas apžvelgia Modestas Naudžius.

„Euromaxx“ reportažas: atvirukų istorija. Ko gero, kiekvienas bent kartą esate pirkęs, siuntęs arba paštu gavęs atviruką. Pirmasis atvirukas išsiųstas 1869 metais, tad šiemet minime jų atsiradimo 150-ąsias metines. Atrodo keista, kad šiais interneto, trumpųjų žinučių ir socialinių tinklų laikais atvirukai vis dar populiarūs. Gal dėl to, kad jie visuomet pradžiugina.

Rubrikoje „Jaukūs namai“: tinklaraštininkės svajonių namas kaime. „Galiausiai jaučiuosi kaip namie“, – su šypsena pasitinka tinklaraštininkė Monika Vilčinskaitė. Beveik prieš metus su vyru ir dviems mažyliais nuosavame name įsikūrusi moteris neslepia, kad tai – jos svajonių namas. Toks, kokį matė vizijose – su daug medžio, žalios spalvos, augalų ir susiliejantis su aplinka. Už miesto savo svajonės namus pasistačiusi šeima kviečia į svečius reportaže.

Grūdinimosi nauda ir žala. Atšalus orams dažnas susimąsto apie imuniteto stiprinimą – tačiau kol vieni geria arbatą su imbieru ir vartoja daugiau vitamino C, kiti imasi kiek kitokių sveikatinimosi procedūrų. Apie ekstremalius sveikatos stiprinimo būdus kalbamės su šeimos gydytoja Rūta Maciulevičiene: kaip ir kada gydytoja (ne)rekomenduoja organizmui pabandyti grūdinimasi?

Įdomybės iš pasaulio. Madrido gatvėse – grojančių mariačių žygis: taip jie mini Tarptautinę mariačių dieną. Šia švente pagerbiama juos sauganti čv. Cecilija. 2011-aisiais UNESCO mariačių muziką įtraukė į nematerialaus paveldo sąrašą.

Lietuviai įperka mažesnius būstus. Nors visame pasaulyje pastebimos tendencijos, kad naujai statomo būsto plotas mažėja, vis dėlto Lietuvoje perkamų namų ploto vidurkis mažesnis nei Europos Sąjungos. Ar jie maži, nes brangūs, ar brangūs, nes maži? Apie tai kalbamės su studijos svečiu nekilnojamojo turto ekspertu Mariumi Čiulada.

LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus. Vienas jų, Rimantas Astrauskas prisimena tuo metu vyravusį bendrumo ir pakilimo jausmą. Nepriklausomybės atkūrimą jis vadina nauja pradžia, galimybėmis pasiekti tai ko nori. Tiesa, signataras kritikuoja vartotojiškumą ir paviršutiniškumą.

Dar viena spaudos apžvalga, kurioje – LRT tyrimų publikacija LRT.lt portale.

I dalies pabaiga.

Ved. Ugnė Siparė.