Kultūros diena. Šiauliuose praūžė labiausiai laukiamas šiuolaikinio meno festivalio renginys – avangardinės mados šou

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Kostiumas kaip gyva skulptūra. Šiauliuose avangardinės mados šou. Šiauliuose praūžė labiausiai laukiamas šiuolaikinio meno festivalio „Virus“ renginys – avangardinės mados šou. Iš noro atsikratyti provincialumo kilęs festivalis, pasak jo rengėjų, per ketvirtį amžiaus jau įgavo savitą formą ir veidą. Čia pasirodančių dizainerių meninis lygis kyla, kūrėjai kaskart nustebina netikėtais eksperimentais. Štai ir šiemet – Lietuvoje pirmą kartą viešintis, meno pasaulyje gerai žinomas maskvietis Romanas Jermakovas pristatė kostiumo, kaip gyvos skulptūros kombinacijas.

Fotografijos įtaka Lino Liandzbergio parodoje „Following Myself“. Besidomintiems menu menotyrininkai, kurie klausia, ką galima vadinti menininku, o ką – tik mėgėju, dažnai atsako, kad mennininką galima atskirti pagal originalų, savitą kūrybos braižą. Ir dažnai taip būna, kad, pavyzdžiui, dailininkus atpažįstame iš kelių štrichų paveiksle, spalvų. Bet jeigu užsuksite į naują Lino Liandzbergio parodą – vargu ar atspėsite, kad tai tas pats, jūsų pažinotas dalininkas. Dailininkų sąjungos galerijoje, Vokiečių gatvėje, Vilniuje, paroda bus eksponuojama iki gruodžio 10-osios.

Socialinė tematika ir visuomenės problemos – Alytaus miesto teatras laužo stereotipus. Kaip surinkti pilnas teatrų sales ir pakviesti žinomus kūrėjus į nedidelį miestą? Atrodo, kad Alytaus miesto teatras jau senokai surado atsakymą. Alytaus teatre verta apsilankyti ne tik dėl įdomaus repertuaro, bet ir tarptautInių festivalių, kurie stebina išskirtine programa.

Naujienos iš užsienio. Romoje atidaryta vieno iš aviatapybos pradininkų Guglielmo Sansoni paroda. Aviatapyba – futuristinio meno filosofijos dalis, dvidešimtojo amžiaus pradžioje gimusi Italijoje, pradeda skaičiuoti šimtmetį, o ši paroda – vienas iš įvykiui paminėti skirtų renginių.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau