Žinios. Po juodojo penktadienio – raginimai nešvaistyti ir dalytis daiktais: Vilniaus savivaldybė skelbia savaitę be pirkinių

Seimas svarsto kitų metų biudžetą. Biudžeto ir finansų komitetas siūlo papildomai įvairioms reikmėms rasti beveik 60 mln. eurų, nors kiti Seimo komitetai ir atskiri parlamentarai prašė dešimt kartų daugiau – 600 mln. eurų. Kitų metų biudžete numatoma didinti vaiko pinigus, pensijas, kelti minimalią mėnesio algą, didinti darbo užmokestį valdžios sektoriaus darbuotojams, tačiau siūlymai dėl pajamų šaltinių stringa.

Po vadinamojo juodojo penktadienio, raginimai nešvaistyti ir dalytis daiktais. Vilniaus savivaldybė skelbia savaitę be pirkinių. Atliekų tvarkymo centro direktorius skaičiuoja, kad vidutinė šeima per metus išmeta toną mišrių atliekų. Kiekvienas žmogus – apie 20 kg. drabužių. Perka kol kas, taip pat masiškai – per juodojo penktadienio išpardavimus šalyje apsiperka apie pusę milijono žmonių.

Medikai paskelbė, kad savaitgalį į Santaros klinikų Vaikų ligoninę kritinės būklės iš Antakalnio ligoninės atvežta pusantrų metų mergaitė staiga mirė nuo žaibinio sepsio, kurį sukėlė pneumokokas. Pneumokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kuri gali sukelti įvairias ligas. Medikai praneša, kad mergaitė buvo skiepyta nuo nuo šios infekcijos, tačiau tikėtina, kad sukėlėjas buvo retos kilmės, kurio nėra Lietuvoje registruotų vakcinų sudėtyje.

Lapkričio 23 d. apie 14 val., Šiaulių rajono savivaldybėje, Pažižmės kaime, Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo skyriuje mirė vyras, gimęs 1940 m. Apie 13 val. vyras buvo rastas sušalęs, gulintis prie upės. Kūnas be išorinių sužalojimų.

Honkongo demokratiniai aktyvistai pasiekė triuškinančią pergalę vietos tarybų rinkimuose, autonomijos vadovė žada nuolankiai įsiklausyti į rinkėjų žinią. Rezultatai plačiai vadinami stulbinamais – antikiniška opozicija laimėjo apie 90 procentų mandatų. Protestai nesiliauja jau pusę metų ir akcijos vis smurtingesnės, bet rinkimai parodė, kad parama aktyvistams nemažėja.

Kinijos propagandos mašinai šiandien tenka suktis ir dėl naujų nutekintų dokumentų, kurie atskleidžia dar daugiau detalių apie didžiausią pasaulyje prievartinių stovyklų tinklą. Jungtinės Tautos jau užpernai ėmė skelbti, kad apie milijoną uigūrų ir kitų musulmonų laikoma Sindziango provincijos stovyklose neva siekiant jų perauklėjimo į komunistinės Kinijos piliečius. Dviem dešimtims didžiausių pasaulio žiniasklaidos priemonių perduoti dokumentai atskleidžia prievartos mastą.

Vokietijoje paryčiais apiplėštas Dresdeno „Žaliojo skliauto“ muziejus. Pasak dienraščio „Bild“, pavogta maždaug milijardo eurų vertės juvelyrikos kolekcija. 18-ojo amžiaus pradžioje įkurtas vienas iš seniausių pasaulio muziejų turi vieną iš didžiausių Europoje baroko lobynų, maždaug 4 tūkstančius aukso, sidabro, dramblio kaulo ir kitokių dirbinių. Saksonijos premjeras sako, kad apiplėšta visa rytinė Vokietijos žemė.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Europos Lyčių lygybės instituto, policijos ir moterų organizacijų atstovai apžvelgs situaciją Lietuvoje. Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje smurtą artimoje aplinkoje patiria beveik ketvirtadalis moterų. Viena iš keturių dėl to kreipiasi į teisėsaugos institucijas.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau