Žinios. Vokietijoje iš muziejaus pavogta maždaug milijardo eurų vertės juvelyrikos kolekcija

Medikai paskelbė, kad savaitgalį į Santaros klinikų Vaikų ligoninę kritinės būklės iš Antakalnio ligoninės atvežta pusantrų metų mergaitė staiga mirė nuo žaibinio sepsio, kurį sukėlė pneumokokas. Pneumokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kuri gali sukelti įvairias ligas. Medikai praneša, kad mergaitė buvo skiepyta nuo nuo šios infekcijos, tačiau tikėtina, kad sukėlėjas buvo retos kilmės, kurio nėra Lietuvoje registruotų vakcinų sudėtyje.

Sveikatos apsaugos ministerija pripažįsta, kad psichologinės problemos gydymo įstaigose yra labai rimtos, todėl vėl siūlys įvesti kadencijas gydymo įstaigų direktoriams ir vidurinės grandies vadovams. Apie tai paskelbta po viešų konsultacijų apie medikų psichinę sveikatą, kurios surengtos reaguojant į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės traumatologo savižudybę.

Seimas svarsto kitų metų biudžetą. Biudžeto ir finansų komitetas siūlo papildomai įvairioms reikmėms rasti beveik 60 mln. eurų, nors kiti Seimo komitetai ir atskiri parlamentarai prašė dešimt kartų daugiau – 600 mln. eurų. Kitų metų biudžete numatoma didinti vaiko pinigus, pensijas, kelti minimalią mėnesio algą, didinti darbo užmokestį valdžios sektoriaus darbuotojams, tačiau siūlymai dėl pajamų šaltinių stringa.

Dauguma Lietuvos gyventojų nepritaria partijų susitarimui nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, kad gynybos biudžetas 2030 metais pasiektų ne mažiau kaip 2,5 proc. BVP. Į apklausą reaguodamas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad visuomenės nepritarimą ilgalaikėje perspektyvoje didinti gynybos finansavimą lemia neišspręstos socialinės problemos bei klaidingas įsivaizdavimas, jog krašto apsaugai tenka liūto dalis biudžete.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Europos Lyčių lygybės instituto, policijos ir moterų organizacijų atstovai apžvelgs situaciją Lietuvoje. Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje smurtą artimoje aplinkoje patiria beveik ketvirtadalis moterų. Viena iš keturių dėl to kreipiasi į teisėsaugos institucijas.

Honkongo demokratiniai aktyvistai pasiekė triuškinančią pergalę vietos tarybų rinkimuose, autonomijos vadovė žada nuolankiai įsiklausyti į rinkėjų žinią. Rezultatai plačiai vadinami stulbinamais – antikiniška opozicija laimėjo apie 90 procentų mandatų. Protestai nesiliauja jau pusę metų ir akcijos vis smurtingesnės, bet rinkimai parodė, kad parama aktyvistams nemažėja.

Kinijos propagandos mašinai šiandien tenka suktis ir dėl naujų nutekintų dokumentų, kurie atskleidžia dar daugiau detalių apie didžiausią pasaulyje prievartinių stovyklų tinklą. Jungtinės Tautos jau užpernai ėmė skelbti, kad apie milijoną uigūrų ir kitų musulmonų laikoma Sindziango provincijos stovyklose neva siekiant jų perauklėjimo į komunistinės Kinijos piliečius. Dviem dešimtims didžiausių pasaulio žiniasklaidos priemonių perduoti dokumentai atskleidžia prievartos mastą.

Rumunija perrinko prezidentu liberalą Klausą Iohannį, kuris praleido visą pirmąją kadenciją kovodamas su valdančiaisiais populistais už teisės viršenybę ir prieš korupciją. Dėkodamas, buvęs fizikas iš vokiečių mažumos sakė, kad laimėjo normali, moderni, europietiška Rumunija.

Vokietijoje paryčiais apiplėštas Dresdeno „Žaliojo skliauto“ muziejus. Pasak dienraščio „Bild“, pavogta maždaug milijardo eurų vertės juvelyrikos kolekcija. 18-ojo amžiaus pradžioje įkurtas vienas iš seniausių pasaulio muziejų turi vieną iš didžiausių Europoje baroko lobynų, maždaug 4 tūkstančius aukso, sidabro, dramblio kaulo ir kitokių dirbinių. Saksonijos premjeras sako, kad apiplėšta visa rytinė Vokietijos žemė.

Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau