Žinios. Seime toliau bandoma nuspręsti kitų metų biudžetą: siūloma didinti išmokas, bet siūlymai dėl pajamų šaltinių stringa

Seimas nenumatytame posėdyje svarstys kitų metų biudžetą. Biudžeto ir finansų komitetas siūlo papildomai įvairioms reikmėms rasti beveik 60 mln. eurų, nors kiti Seimo komitetai ir atskiri parlamentarai prašė dešimt kartų daugiau – 600 mln. eurų. Kitų metų biudžete numatoma didinti vaiko pinigus, pensijas, kelti minimalią mėnesio algą, didinti darbo užmokestį valdžios sektoriaus darbuotojams, tačiau siūlymai dėl pajamų šaltinių stringa.

Sveikatos apsaugos ministerija šiandien pristatys viešosios konsultacijos dėl medikų psichikos sveikatos gerinimo darbo vietoje rezultatus. Taip pat bus apžvelgti pirmieji specialiai sukurtos pasitikėjimo linijos rezultatai. Ministras Aurelijus Veryga turėtų pasiūlyti, kaip kovoti su medikų darbe patiriamu psichologiniu smurtu ir kitomis problemomis.

Honkongo gyventojai miesto valdžiai pasiuntė aiškią žinią – vietos tarybų rinkimuose daugiausiai balsų laimėjo pro-demokratinės stovyklos kandidatai. Nors vietos tarybų reali galia maža, šie rinkimai – pirmieji nuo tada, kai mieste prasidėjo masiniai protestai už demokratiją. Todėl balsavimas vertinamas kaip referendumas dėl Kinijos remiamos miesto lyderės Carrie Lam vykdomos politikos.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Europos lyčių lygybės instituto, policijos ir moterų organizacijų atstovai apžvelgs situaciją Lietuvoje. Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje smurtą artimoje aplinkoje patiria beveik ketvirtadalis moterų. Viena iš keturių dėl to kreipiasi į teisėsaugos institucijas.

Orai. Ved. Aistė Plaipaitė.