Panorama. Bankų skyrių uždarymas – tinkamai neįvertintas: bene penktadalis gyventojų nesinaudoja internetine bankininkyste

Bankų skyrių uždarymas – tinkamai neįvertintas. Pusė milijono gyventojų Lietuvoje nesinaudoja internetine bankininkyste. Toks Bankų asociacijos pateiktas skaičius, anot Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovo Valiaus Ąžuolo, rodo, kad bankų skyrių uždarymo problema Lietuvoje gilesnė, nei galima buvo manyti.

Gyventojams atkuriant bunkerius – daugiau žalos nei naudos. Archeologų bendruomenė sunerimusi: gyventojai siekdami atkurti partizanų bunkerius dažnai padaro daugiau žalos, nei naudos. Bunkeriai atkuriami ne pirmą kartą, arba statomi naujai neatlikus archeologinių tyrimų. Šitaip atimama galimybė surasti svarbios informacijos apie pačią vietą, mūšių aplinkybes.

Trumpalaikės butų nuomos verslas iš rinkos verčia trauktis mažesnius viešbučius. Pastarųjų savininkai piktinasi, kad nuomojamiems butams netaikomi jokie reikalavimai, kai tuo tarpu viešbučiai turi mokėti ne tik ne mažus mokesčius, bet ir yra tikrinami įvairių tarnybų.

Boriso Johnsono rinkimų manifestas. Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas B. Johnsonas paskelbė savo konservatorių partijos rinkimų manifestą. Jei laimės rinkimus, B. Johnsonas žada iki Kalėdų – gruodžio 25-osios – prašyti jau naujo parlamento balsuoti dėl išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimo. Kitas žingsnis – iki sausio 31-osios įgyvendinti „Brexitą“, o tada su Europos Sąjunga susiderėti dėl prekybos sutarties.

Rinkimuose Honkonge – balsavusiųjų anšlagas. Honkongas baigė balsuoti vietos tarybų rinkimuose – tai pirmas balsavimas mieste nuo masinių protestų pradžios. Šiuo metu skaičiuojami balsai, o pirmieji rezultatai rodo prodemokratinės stovyklos kandidatų sėkmę. Miesto gyventojai balsavo rekordiškai gausiai – fiksuotas daugiau nei 70 proc. aktyvumas.

Rumunai balsuoja antrajame prezidento rinkimų ture. Jame pergalė prognozuojama perrinkimo siekiančiam proeuropietiškam dabartiniam prezidentui Klausui Iohanniui.

Alytaus švietimo įstaigų pertvarka kelia aistras. Specialia galimybių studija pasirėmusi savivaldybės darbo grupė siūlo griauti prieš tris dešimtmečius pastatytą mokyklą ir statyti mieste naują, taip pat siūloma perkelti kai kuriuos darželius. Sprendimus Alytaus politikai turėtų priimti kitų metų pradžioje.

Ved. Marijus Žiedas.