Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Filmo apie nepriklausomybės kovas autoriai: ši kino juosta filmuota ten, kur iš tiesų vyko susirėmimai

Šeštadienio „Labas rytas, Lietuva“ laidoje, kai ir visuomet, du vedėjai. Šį kartą Ugnei Siparei padeda „Aš – laidos vedėjas“ projekto nugalėtojas, šokėjas Paulius Stravinskas. Aptarus, kokią patirtį suteikė dalyvavimas projekte, U. Siparė kviečia susipažinti su Algirdo Kaušpėdo knygos, filmo ir dainos rekomendacijomis.

Algirdo Kaušpėdo knyga, filmas ir daina. Muzikantas ir architektas A. Kaušpėdas randa laiko knygoms ne tik skaityti, bet ir pats neseniai debiutavo kaip rašytojas. Bet šįkart grupės „Antis“ lyderis pasakoja apie kito autoriaus kūrinį. Jo siūloma knyga – Herkaus Kunčiaus paskutinė knyga „Geležinė Stalino pirštinė“. Muzikantas sako, kad nepaisant rimtos knygos temos, šis romanas – itin žaismingas. Jame susipina istorija ir autoriaus fantazija, todėl kūriniui reikia sąmoningo skaitytojo. Beieškantiems turiningo laiko prie televizoriaus, A. Kaušpėdas siūlo plačiai nuskambėjusį HBO serialą „Černobylis“, kuris, kaip sako architektas bei muzikantas, per pastaruosius metus paliko didžiausią įspūdį. Siūloma daina – kultinės vokiečių grupės „Rammstein“ kūrinys „Deutschland“.

„Redde, quod debes. Nepriklausomybės kovos“. Taip pavadintas naujas dviejų dalių dokumentinis filmas, pasakojantis apie nuožmias ir Lietuvai lemtingas nepriklausomybės kovas prieš šimtmetį. „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – keturi prie šios kino juostos prisidėję pašnekovai: režisierius Andrius Lygnugaris, majoras Egidijus Čiūtas bei istorikai Norbertas Černiauskas ir Kęstutis Kilinskas. Pašnekovai pasidalino filmo kūrimo subtilybėmis, taip pat pristatė pagrindinę kūrinio idėją, kurią norėjo perduoti žiūrovams.

Iškart po pokalbio – tiesioginis prisijungimas iš VU Botanikos sodo. Čia lankosi žurnalistė Gabrielė Kloniūnaitė. Ji, kartu su šio sodo darbuotoja Terese Jokšiene, parodys žiūrovams egzotiškiausius Kairėnų skyriaus šiltnamio augalus.

Rytas su muzika. Šį kartą „Labas rytas, Lietuva“ studijoje – dainininkas Martynas Kavaliauskas su grupe. Dainininkas sako su ažiotažu laukiantis šventinio laikotarpio, kadangi tuo metu būna daug įvairių pasirodymų. Tiesa, M. Kavaliauskas prisipažįsta, kad tokio pobūdžio koncertiniam turui tenka kruopščiai repetuoti, tad laikotarpis – itin įtemptas.

Po rytinės muzikos – į Japoniją. Popiežiaus vizito entuziastai sukūrė dainą katalikų bažnyčios vadovui. Muzikos prodiuseris Jun Inque sukūrė ją specialiai popiežiaus vizitui. Pasak muzikos kūrėjo, norėjosi tokios dainos, kuri patiktų visiems, – nebūtinai tik Katalikų bažnyčios nariams. Kūrinį jis pavadino „Saugok visus gyvenimus – visų laikų ženklus“. Dainos tekstą lydi šokio choreografija ir gestų kalba. Tai bus antrasis Šventojo Tėvo vizitas Japonijoje. Japonijoje katalikų kiek daugiau nei pusė milijono. Tai sudaro maždaug 1 proc. gyventojų.

Per gyvenimą – su improvizacija. Laidos vedėjai kalbina aktorių Eimantą Sakalauską bei improvizacijų teatro „Impro24“ vadovę Ingridą Poleikytę. E. Sakalauskas pasakoja, kad kartais spektaklis priklauso ne tik nuo aktorių, bet ir nuo žiūrovų. Aktorius atkreipia dėmesį, kad spektaklio metu būna užsibrėžtos tam tikros taisyklės, tačiau visa kita – gryna spektaklio dalyvių improvizacija.

Sporto konvencija „Autumn Madness“. Dar vienas tiesioginis prisijungimas – šį kartą iš sporto konvencijos „Autumn Madness“. Sporto trenerė Eglė Žvirblytė bei trenerė, renginio iniciatorė Jurga Maculevičiūtė pasakoja apie svarbą judėti bei sportuoti žiemą.

Auklės šunims. Šunų mylėtojai neretai susiduria su dilema – kur, iš namų išvykus kelioms dienoms ar net savaitėms, palikti savo augintinį. Tokiems žmonėms į pagalbą skuba šunų auklės. Apie neįprastos profesijos darbo specifiką – pokalbyje su šunų auklėmis Agne Musajevaite bei Saule Šimonyte.

Rytas su muzika. Antrame muzikiniame pasirodyme – Kristijonas Ribaitis. Pristatęs vieną iš savo kūrnių, Kristijonas pasakoja apie geriausią metą kūrybai bei įkvėpimui.

Namas iš butelių. Vieniša brazilė pasistatė namą. Ne bet kokį – iš stiklinių butelių, kurie jau buvo panaudoti ir mėtėsi kaip šiukšlės. Apie neįprastą ir gamtai draugišką projektą pasakoja „Margas pasaulis“.

Ved. U. Siparė.