LRT RADIJO žinios. Vilniuje palaidoti 1863–1864 m. sukilimo dalyviai

Žinios

2019.11.22 18:00

LRT RADIJO žinios. Vilniuje palaidoti 1863–1864 m. sukilimo dalyviai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vilniuje Rasų kapinių koplyčioje palaidoti 19 a. sukilimo dalyviai. Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda teigia, kad į laidotuves susirinkę penkių valstybių atstovai yra sukilėlių palikimo saugotojai. Baltarusijos vicepremjeras Igoris Petrišenko pabrėžė, kad baltarusiams istorinė atmintis apie šį sukilimą yra labai svarbi, ir padėkojo už tai Lietuvai. Prie Vilniaus arkikatedros Lietuvos radijo kalbinti žmonės sakė, kad norėjo išreikšti pagarbą sukilėliams.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas pabrėžia, kad būtina koreguoti teisės aktus, susijusius su gaisrų gesinimu ir ugniagesių aprūpinimu. Kitą savaitę Vilniuje lankysis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Prancūzijos prezidentas paskyrė specialųjį pasiuntinį, kuris bus atsakingas už Europos Sąjungos ir Rusijos santykių perkrovimą. Kremlius sako esantis „šokiruotas“ dėl pranešimų, jog privačios karinės įmonės „Vagner“ samdiniai Sirijoje galėjo nukankinti dezertyravusį karį.

Graikija paskelbė pasienyje su Turkija dislokuojanti daugiau pareigūnų. Jų tikslas – užtikrinti, kad į šalį nepatektų migrantai, neatitinkantys prieglobsčio prašymo reikalavimų. Pietų Korėja pratęs itin svarbią sutartį su Japonija dėl dalijimosi žvalgybos informacija. Tarptautinė policija išardė didžiulį narkotikų kontrabandos tinklą, užkirsdama kelią ekstazio tablečių srautui į Australiją. Sportas. Orai. Ved. Paulius Šironas ir Adomas Šimkus.

Kiti laidos epizodai

Žinios

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.