Žinios. Klaipėda ruošiasi gražiausioms metų šventėms – į Teatro aikštę atvežta 11 metrų žaliaskarė

eglutę miestui padovanojo klaipėdiečių šeima

1863-1864-ųjų sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvės. Prieš pusantro šimto metų Gedimino kalne į bevardes duobes sumesti nužudytų 1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių kūnai šiandien garbingai palaidoti Rasų kapinėse. Pagerbti prieš Rusijos imperiją sukilusių didvyrių nepaisant žvarbaus oro susirinko minia žmonių.

Laidotuvėse – Lenkijos bei Lietuvos vadovai. Valstybinėse laidotuvėse šiandien Vilniuje dalyvavo ir viso regiono valstybių lyderiai ir atstovai. Simboliškai vienu metu suskambo Vilniaus ir Krokuvos katedrų varpai. Lietuvos ir Lenkijos prezidentai pabrėžė, kad sukilimo istorija ir laidojami didvyriai – bendri, o sukilimo šūkis „už mūsų ir jūsų laisvę“ aktualus ir šiandien.

Kaltų dėl gaisro Alytuje paieškos. Gaisras Alytaus padangų perdirbimo gamykloje buvo gesintas be plano, iškvietimas į įvykio vietą gautas per vėlai, o pačioje įmonėje „Ekologistika“ nebuvo vykdoma priešgaisrinė priežiūra – tokias išvadas po keturių savaičių tyrimo pateikė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Darbo grupė nustatė, kad gaisas gesintas tinkamai, bet po jo reikėtų koreguoti kai kuruos teisės aktus. Ugniagesių profsąjungų atstovai sako, kad išvados labiau primena pasiteisinimą.

Ministerija stabdys paštų pardavimą. Susisiekimo ministerija mėgins stabdyti Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pardavimą. Abu pastatai pripažinti kultūrinėmis vertybėmis, tačiau dėl per brangaus išlaikymo Lietuvos paštas juos parduoda. Susisiekimo ministerija šį procesą sieks stabdyti ir aiškinsis, kaip abu pastatus būtų galima pritaikyti visuomenės poreikiams.

Kaltinimai Benjaminui Netanyahu vadinami perversmu. Izraelio generalinis prokuroras pateikė kaltinimus Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu dėl kyšininkavimo, sukčiavimo ir pasitikėjimo sulaužymo. B. Netanyahu tapo pirmuoju Izraelio premjeru, kaltinimų sulaukusiu einant pareigas. Tyrimą politikas pavadino raganų medžiokle, sąmokslu ir perversmu, o kreipdamasis į tautą nesutiko atsistatydinti ir pagrasino ištirti pačius tyrėjus.

Radviliškio mūšio 100-metis. Minimos Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkus 100-osios metinės. 1919-ais metais ties Radviliškiu menkai aprūpinta nedidelė lietuvių kariuomenė įveikė jungtinę rusų-vokiečių armiją. Radviliškio mūšyje pasiektas strateginis laimėjimas padėjo susitelkti Lietuvos kariuomenei tolimesnėms kovoms ir apsaugoti valstybės teritoriją.

Į Klaipėdos teatro aikštę atvežta eglutė. Klaipėda jau puošiasi Kalėdoms. Į Teatro aikštę su policijos palyda šiandien atvežta tikra, soduose ne vieną dešimtmetį augusi vienuolikos metrų eglė. Ją miestui padovanojo viena šeima. Tiesi, graži eglė šiemet bus papuošta tik lempučių girliandomis, be jokių dirbtinių papuošalų – anot Klaipėdos mero, taip pabrėžiant, kad stebuklai yra užauginami ir padovanojami.

Orai.