1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinių laidotuvių ceremonija II d. Pagerbdami sukilėlius ir jų vadus Lietuvos ir Lenkijos prezidentai priklaupia prieš jų karstus

Penktadienį Vilniuje iškilmingai laidojami 1863–1864 metų sukilimo vadai ir dalyviai. Vidurdienį Vilniaus katedroje aukojamos mišios, jose dalyvauja Lietuvos, Lenkijos prezidentai, svečiai iš Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos.

Laidotuvių ceremonija prasidėjo nuo 20-ies karstų išnešimo iš Valdovų rūmų ir pernešimo į Vilniaus katedrą kur su sukilimo vadais ir dalyviais galėjo atsisveikinti visuomenė, vidurdienį rengiamos mišios. Karių nešamų karstų virtinę lydėjo skambantys Katedros varpai, kariuomenės orkestro grojamos melodijos.

Sunešus karstus su sukilimo dalyvių palaikais į Katedrą, jie buvo išrikiuoti ant purpuriniu aksomu dengtų pakilų po tris. Tik sukilimo vadų Konstantino Kalinausko ir Zigmanto Sierakausko karstai pastatyti šalia dviese – prieš kitus 18 sukilimo dalyvių. Vidurdienį čia rengiamios mišios, kurias aukos Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Jose dalyvauja ne tik šalies vadovas ir užsienio svečiai, bet ir kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausios tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ministrai, kiti politikai.

Prieš mišias į Katedrą atvyko prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Pagerbdami sukilėlius ir jų vadus jie priklaupė prieš K. Kalinausko ir Z. Sierakausko karstus. Prie karstų su sukilėlių palaikais buvo pastatyti gėlių vainikai su Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Latvijos vėlaviomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau