Lietuvos prezidentas sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvėse: tai buvo savo tėvynės verti sūnūs, stoję į kovą su jos pavergimu ir paaukoję gyvybę

Prieš mišias į Katedrą atvyko prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda. Pagerbdami sukilėlius ir jų vadus jie priklaupė prieš K. Kalinausko ir Z. Sierakausko karstus. Prie karstų su sukilėlių palaikais buvo pastatyti gėlių vainikai su Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Latvijos vėlaviomis.

Kreipdamasis į Katedroje susirinkusiuosius prezidentas Gitanas Nausėda citavo Šventąjį Raštą, sakydamas, kad „nėra nieko slapta, kas neturėtų būti atidengta, ir nieko paslėpta, kas neišeitų aikštėn.“ Šalies vadovas kalbėjo, kad laidodama sukilimo dalyvius, valstybė atlieka savo pareiga deramai palaidoti palaikus tų, kurie seniai užbaigė žemiškąją kelionę, tačiau nesiliauja skleisti tiesą ir šviesą.

„Šie žmonės buvo savojo laikmečio atspindys: bajorai ir miestiečiai, valstiečiai ir dvasininkai, sukilimo organizatoriai ir vadai, konspiratoriai ir šaukliai. Tai buvo savo tėvynės verti sūnūs, kurie atsisakė susitaikyti su jos pavergimu, stojo į nelygią kovą ir galiausiai dėl to paaukojo gyvybę“ – apie sukilimo vadus ir dalyvius kalbėjo G. Nausėda.