Laba diena, Lietuva. Dviejų algų Lietuva: Vilnius ir visa, kas užribyje – kodėl didieji uždarbio skirtumai išlieka?

Kassavaitinis politologės komentaras. Studijoje viešinti Mykolo Romerio universiteto lektorė Rima Urbonaitė aptaria ir įvertina planuojamą kitų metų Seimo biudžetą, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus „gurmaniškus klystkelius“ ir norimą sumažinti patekimo į Seimą barjerą.

Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai. Vytenis Povilas Andriukaitis, vienas Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarų, teigia, jog prieš 30 metų išaušusi kovo 11-oji buvo pati didingiausia ir įsimintiniausia jo gyvenime. P. V. Andriukaitis atviras: „Aš myliu savo tėvynę ir didžiuojuosi jos žmonėmis.“

Donaldo Trumpo apkalta. Naujausi liudijimai. Lapkričio 20-ąją Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo apkaltos byloje atsirado nauji liudijimai, kuriuos pateikė pats Jungtinių Valstijų ambasadorius Europos Sąjungoje Gordon Sondland. Po naujųjų liudijimų kilo diskusija: ar D. Trumpas susiejo 400 milijonų dolerių, kuriuos JAV skyrė Ukrainai kaip karinę paramą, su Ukrainos tyrimu, nukreiptu į Joe Biden.

Atlyginimas: Vilnius ir likusi Lietuva. „Sodros“ statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė pripažįsta: „Nors vis mažesnė dalis dirbančiųjų uždirba pačias mažiausias pajamas, visgi kiti skirtumai niekur nedingsta – vis dar matyti atlyginimų nevienodumų tarp sostinės ir likusios Lietuvos.“

1863-1864 sukilimas. Istorinė reikšmė. LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas prisimena 1863-1864 metų sukilimą. Laidos pašnekovas atkreipia dėmesį, jog lietuviai ir lenkai tąsyk itin narsiai kovojo po viena vėliava ir tai buvo paskutinis kartas, kuomet šios dvi tautos kovojo kartu. Tiesa, sukilimas prisimenamas, nes rytoj, lapkričio 22-ąją, bus perlaidojami sukilimo vadai.

Politologės komentaras. Studijoje viešinti Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė doc. dr. Margarita Šešelgytė aptaria ir įvertina NATO ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pranašautą „smegenų mirtį“.

Naujas pirkinys – 200 šarvuotų visureigių. Šiandien oficialiai pasirašyta sutartis dėl 200 amerikietiškų šarvuotų visureigių įsigijimo. Kaina – beveik 150 milijonų eurų. Šarvuotieji visureigiai bus skirti įvairiems kariuomenės vienetams.

Paaiškėjo, kur keliauja ruoniai. Prieš mėnesį atgal į Baltijos jūrą buvo išleista 11 ruoniukų, o trims iš jų buvo priklijuoti siųstuvai. Štai Lietuvos jūrų muziejaus biologas Arūnas Grušas teigia, kad išlydėtųjų ruonių kelionės – labai įvairios: vienas ruoniukas šiuo metu plaukioja Švedijoje, o kitas liko Baltijos jūroje.

Orų prognozės. Studijoje viešinti Lietuvos hidrometeorologijos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė pristato artimiausių dienų orus.

Michael Rice – „Bigger than us“.

Socialinių tinklų naujienos. Jas pristato Martina Račkauskaitė.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau