Labas rytas, Lietuva II d. Jurkevičių šeima pristato gidą į italų kultūrą: ką pamatyti, apsirengti ir paragauti

Radviliškio mūšio 100-metis. Minimos Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkus 100-osios metinės: šiandien ir rytoj laukia daug renginių, susijusių su šia sukaktimi. Bermontininkai – Vokietijos konstruktas, padarytas Rusijos belaisvių, laikytų Vokietijoje, pagrindu, iš kurių buvo tikimasi kovos prieš bolševikus. Netekę Vokietijos finansavimo, jie pradėjo plėšikauti, kol lygiai prieš 100 metų kautynėse, kurios truko 38 valandas, jie buvo nugalėti. Apie šiuos įvykius pasakoja karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas.

Įdomybės iš pasaulio. Iš ankšto sunkvežimio išlaisvinti du tigrai, vežami iš Italijos į Rusiją – naujais jų namais tapo privatus zoologijos sodas Lenkijoje. Dar septyni tigrai, keliavę kartu, laikomi karantine.

Kviečiame klausytis „Ryto garsų“: pokalbis su prezidento vyriausiuoju patarėju saugumo klausimais Jonu Vytautu Žuku. Kokia jo pozicija Seimo siūlymams mažinti biudžetą, skirtą šalies gynybai.

Italija: pamatyti, apsirengti ir paragauti. Studijoje svečiuojasi Jurkevičių šeima, kurie kartu išeido dvi knygas, skirtas geriau pažinti tiek Italiją ir jos sostinę, tiek italų kultūrą. Jau daug metų Italijoje gyvenantys lietuviai pradeda nuo kalbos pamokų, tačiau knygomis nori pristatyti ir pažintines vietas, italų mados supratimą bei taisykles ir, žinoma, visų mėgiamą italų virtuvę.

Vilniuje – unikali knygų kolekcija. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pirmą kartą kviečia susipažinti su unikalia bežodžių knygų kolekcija. Projektas buvo inicijuotas kaip reakcija į pasaulio aktualijas – Europoje prieglobsčio ieškančius pabėgėlius iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, nemaža šių žmonių dalis – vaikai. Joje – 56 unikalios, ekspertų atrinktos knygos. Ši po pasaulį keliaujanti paroda yra tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos projekto „Bežodės knygos: iš pasaulio į Lampedūzą ir atgal“ dalis.

Šį kartą „Mūzų“ mūzos skiltyje – dvigubas susitikimas. Du menininkai, įsimylėję juvelyriką, mokytojas ir mokinė, dirbantys su tokiomis medžiagomis kaip mamuto kaulas ir gintaras. Kur juos nuveda kūryba ir saviraiškos poreikis? Apie tai plačiau – Ievos Žigaitės pasakojime.

Dar viena spaudos apžvalga su Pauliumi Šironu, ir „Labas rytas, Lietuva“ komandai belieka palinkėti lengvo ir gražaus ketvirtadienio.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau