Žinios. Šįvakar tikimasi pirmosios pasaulinės ataskaitos apie fizinį aktyvumą: PSO teigimu, suaugusieji juda per mažai

Valstybės biudžeto projekto svarstymas – atidėtas. Kitų metų biudžeto projekto Seimas imsis tik kitą savaitę. Biudžeto ir finansų komitetas laiku nespėjo registruoti projekto – reikia, kad jis būtų registruotas iki posėdžio likus ne mažiau kaip 3 paroms. Finansų ministras Vilius Šapoka įspėja, kad biudžete nenumačius papildomų pajamų šaltinių, reikės karpyti planuojamas išlaidas.

Prezidentų susitikimas. Į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyksta Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda su žmona.

Lietuvoje eksponuojamas lenkų dailininko Arturo Grottgerio ciklas „Lituania“. Sukilimo vadų valstybinių laidotuvių išvakarėse į renginį kviečia Vilniaus paveikslų galerija – čia atidaroma paroda ir vyks mokslinė diskusija apie 1863–1864 m. sukilimą. Šie renginiai įtraukti į sukilimo vadų laidotuvių valstybinę programą.

Amerikos rabino dovana Lietuvai. Rabinas Moshe Levinas iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Vilniaus žydų viešajai bibliotekai padovanojo savo rabiniškąją biblioteką – daugiau kaip 800 knygų ir leidinių. M. Levinas yra vienas iš ryškiausių JAV rabinų. Jo tėvas kilęs iš Jonavos, o močiutė iš mamos pusės kilusi iš Seirijų.

Pirmoji pasaulio masto ataskaita apie fizinio aktyvumo stygių. Pasaulio sveikatos organizacija šįvakar turėtų paskelbti pirmąją pasaulinio masto ataskaitą apie nepakankamą suaugusių planetos gyventojų fizinio aktyvumo lygį. Per mažai judantys žmonės rizikuoja užsiauginti bereikalingo svorio, o tai gali sukelti tokias ligas kaip antro tipo cukrinis diabetas ar kraujagyslių bei širdies ligos.

Orai.

Sportas. FIBA Čempionų lygoje Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo Stambulo „Bešiktaš“, o Panevėžio „Lietkabelis“ – Strasbūro SIG krepšininkus.

Vilniaus „Rytas“ Europos taurės turnyre išvykoje pralaimėjo Belgrado „Partizan“.

Baigėsi 9-asis turas Eurolygoje, jau šiandien prasidės 10-asis.

Ved. Aistė Plaipaitė.