Ryto allegro. Kaip Holivudas keičia Europos kiną?

Ryto allegro

2019.11.20 08:08

Ryto allegro. Kaip Holivudas keičia Europos kiną?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Leidykla „Lapas“ tęsia paskaitų ciklą „Aktualu šiandien“ menininko Dainiaus Liškevičiaus paskaita „Atsisveikinimas su 20-tuoju amžiumi“. Kultūros temų spaudoje apžvalga. Jono Meko vizualiųjų menų centras pristato menininko Redo Diržio „Situografus“ ir kviečia kartu patirti kelionę į save. Kalbos tyrėjai kuria interaktyvų studentų darbuose naudojamų frazių sąvadą. Ar studentų rašto darbai pasižymi žodingumu, pasakoja Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros docentė Skaistė Volungevičienė.

Kokią įtaką Holivudo produkcija daro Europos kino kūrėjams? Kodėl į ekranus veržiasi istoriniai filmai? Kaip Europos šalims, turinčioms mažas kino rinkas, išspręsti kino platinimo iššūkius? Ir ko Lietuvos kino kūrėjai galėtų pasimokyti iš islandų? Apie tai kalbamės su festivalio „Scanorama“ programos „Naujasis Baltijos kinas“ žiuri nariais: Liubeko kino festivalio meno vadove Linde Fröhlich, Norvegijos kino instituto patarėju Jacobu Bergu ir Slovėnų kino kritike, Europos kino akademijos nare Nerina T. Kocjančič. Kauno Valstybinis muzikinis teatras rengiasi pirmajai premjerai atnaujintoje Didžiojoje salėje. O ar reikia teatrui atnaujinti savo kūrybinę viziją? Pokalbis su teatro vadovu Benjaminu Želviu ir vyr. režisieriumi Kęstučiu Jakštu. „Klasikos enciklopedija“ – apie Ciceroną pagal Lietuvos rašytojų sąjungos išleistą knygą „Jie kūrė pasaulio istoriją“. Kultūros renginių anonsas. Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.