Labas rytas, Lietuva II d. Aptirpo pasitikėjimas Seimu: Pranckiečio teigimu, tai – skandalų atomazgos pasekmė

Sąjūdžio mitingai pasaulio lietuvio akimis. Antroje dalyje „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas I. Krupavičius kalbina Australijos lietuvį Joną Mašanauską, kuris dalinasi savo prisiminimais iš 1988 metų mitingo Vingio parke. Kaip sako J. Mašanauskas, į Lietuvą jis vyko kaip vieno didžiausių Australijos dienraščio žurnalistas. Jis norėjo objektyviai aprašyti to meto įvykius, kurie iš dabartinės perspektyvos australui atrodo unikalūs, neturintys prototipo pasaulio istorijoje.

Havanai – 500 m. Kubos sostinė Havana švenčia jubiliejų – jai sukako 500 m. Didžiausio miesto Karibų salose dangų šiandien nušvietė fejerverkai.

„Ryto garsuose“ – Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Nusikelkime į LRT radijo „Ryto garsų“ studiją, kurioje svečiuojasi Seimo Pirmininkas V. Pranckietis. Nors kadencijos pradžioje valdančioji dauguma, kartu su V. Pranckiečiu, kaip pagrindinį tikslą iškėlė Seimo prestižo gerinimą, šiandien reitingai rodo, jog visuomenės požiūris į parlamentą ritasi žemyn. Anot V. Pranckiečio, Seimo prestižas nepriklauso nuo vieno žmogaus – atsakomybę turėtų prisiimti kiekvienas parlamento narys. Pasitikėjimas Seimu galėjo kristi ir dėl nuolatinių skandalų, prie kurių, Seimo Pirmininko nuomone, labiausiai prisidėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Rytas su muzika. Šį kartą „Labo ryto“ studijoje – „Ministry Of Echology“. Grupė ataidi Jamaikos įkvėptais garsais, dalinasi meile, kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais, pastebėjimais ir lūkesčiais. Grupės lyderiai pasakoja įrašę trečiąjį albumą, kurį galima bus išgirsti jau artimiausiu metu – penktadienį laukia albumo pristatymas.

Darbo vieta aukščiau debesų. Išsiruošę į tolimą kelionę pirmiausia susiduriame su besišypsančiais stiuardais. Už jų šypsenų slypi mokymuose įgytos žinios, kurios turėtų gelbėti įvairiose netikėtose situacijose. Žvelgiant iš šalies, skrydžio palydovo darbas lėktuve dažnai prilyginamas padavėjo darbui, tačiau jis kur kas svarbesnis. Pirmosios orlaivių palydovės buvo medicinos seselės, ir nors šių dienų skrydžiuose atsakomybių yra gerokai daugiau, vis dėlto pagrindinė orlaivio palydovo užduotis – užtikrinti keleivių saugą skrydžio metu. Kaip ją užtikrinti, mokomasi intensyviuose trijų savaičių kursuose. Apie tai, ko turi išmokti būsimi skrydžio palydovai – plačiau reportaže.

LRT metų apdovanojimai. Apdovanojimų tikslas – pakalbėti apie 2019 metų svarbiausius įvykius, pagerbti sveikintinas iniciatyvas bei įkvepiančias asmenybes. LRT skirtingų sričių redaktoriai atrinks žmones, kurie, jų manymu, šiais metais verti apdovanojimo, o komisija – paskelbs apdovanojimų laimėtojus. Apie tai pokalbyje su „Metų apdovanojimų“ projekto vadove Justina Sokolovske.

Dar viena spaudos apžvalga su A. Avižiūte.

Ved. I. Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.