Kultūros diena. Keistuolių teatras rekonstrukcijų įkarštyje ruošiasi spektaklio „Pagalvinis“ premjerai

Alytus kelia scenos meno vėliavą – tarptautinis teatrų festivalis „Com.media“. Kiekvieną rudenį AlytUs kviečia į mieste rengiamą tarptautinį teatrų festivalį “Com.media”. Šiemet žiūrovų laukia įvairi programa. Teatro gerbėjai susipažins ne tik su Lietuvos, bet ir Meksikos, Danijos, Estijos ir Rumunijos scenos menu.

Neringos bendruomenė savo rate atšventė miesto gimtadienį ir ima ruoštis metų pabaigos šventėms, tačiau regis į šeimininkų rankas sugrįžęs Nidos švyturys duris atvers tik vasarą. Neringos muziejai, nors žiemą lankomi rečiau, džiaugiasi šiemet vėl papildę ekspoziciją naujais pirkiniais. Nuo praėjusios savaitės muziejuje galima ramiai apžiūrėti iš įvairiausių kraštų grįžusius kadaise Neringos gyventojams priklausiusius daiktus.

Keistuolių teatras rekonstrukcijų įkarštyje ruošiasi spektaklio „Pagalvinis“ premjerai. Šį ketvirtadienį žiūrovams duris trumpam atvers Keistuolių teatras,
pakvietęs į airių dramaturgo Martino McDonagh pjesės „Pagalvinis“ premjerą. Dėl planuotų rekonstrukcinių darbų ir siekių atnaujinti bei pritaikyti kūrybinei veiklai turimas erdves Keistuolių teatras daugiau dėmesio šiemet skiria gastrolėms: aktoriams bei režisieriams tenka prisiminti šio teatro kūrybinio kelio pačią pradžią, t.y.
gastrolinę gyvenseną, laikotarpį, kai dar neturėta savo namų.

Nacionalinėje dailės galerijoje – „Lietuvos fotomenininkų sąjungos“ 50-mečio minėjimas. Pokalbis su ilgamete sąjungos bendradarbe Milda Šeškuviene ir pirmininku Gintaru Česoniu.

Londone – Oskaro laureato Steve Mcqueen fotografijų paroda „Trečia klasė. Londono portretas“. Britų menininkas ir režisierius Steve‘as Mcqueen‘as, filmo „Dvylika vergovės metų“ režisierius, apdovanotas Oskaru, gavęs prestižinį Turner prizą už nuotraukų ciklą apie Afganistane žuvusius britų karius, žurnalo „Times“ išrinktas vienu įtakingiausių pasaulio menininkų, šį kartą ir vėl provokuoja. Jo paroda „Trečia klasė. Londono portretas“ – tai nuotraukų rinkinys, kaip sako autorius, apie šių dienų Londoną, jo skaudulius ir ateities perspektyvą.

Ved. Živilė Kropaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau