Žinios. Mitinge prie savivaldybės ugniagesiai reikalauja didesnio atlygio ir atnaujinti automobilių parką

Prezidento įspėjimas valdančiai daugumai. Nausėda interviu „Dienos temai“ sakė, jog sieks, kad jo siūlymai dėl pensijų didinimo būtų priimti ir kritikuoja valdančiąją daugumą, kuri nevykdo pažadų ne tik pensininkams, bet ir kitoms visuomenės grupėms. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento siūlymui penktadaliu didinti pensijų indeksavimo koeficientą. Pirmas biudžeto svarstymas Seime numatytas ketvirtadienį.

Neringa Venckienė paleista į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą. Jai skirta intensyvi priežiūra, paimti dokumentai, uždėta apykojė. Nors Kauno apylinkės teismas buvo nusprendęs N. Venckienę suimti dviem mėnesiams, motyvuodamas tuo, kad ji gali bėgti ir slėptis, Vilniaus apygardos teismas patenkino jos gynėjų skundą, nusprendęs, kad prieš išvykstant iš Lietuvos jai nebuvo skirta jokia kardomoji priemonė ir nėra pagrindo manyti, kad ji slapstysis.

Savivaldybių ugniagesiai gelbėtojai mitinge prie Vyriausybės reikalavo dar šiemet padidinti finansavimą, atnaujinti sovietmetį menantį automobilių parką. Ugniagesių profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas sako, kad šiemet algoms trūksta pusantro milijono eurų. Vidaus reikalų ministerijos teigimu, kitais metais ugniagesiams ieškoma papildomų 5 milijonų.

Susisiekimo ministras – kritikos akiratyje. Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad nėra pagrindo kelti klausimą dėl nepasitikėjimo susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi, tačiau jo sprendimai gali būti svarstomi etikos aspektu. Anot Karbauskio, Narkevičiaus situaciją aptarė valdančioji koalicija.

LRT tyrimas: Lietuvos vežėjai įkliuvo Norvegijoje. Suklastoti dokumentai, nusukti atlyginimai ir psichologinis spaudimas vairuotojams, kurie, prieš sėsdami prie vilkiko vairo, turi pasirašyti prašymą atleisti iš darbo savo noru, tik be datos. LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad tokie įtarimai krinta lietuvių verslininkų Norvegijoje įkurtai transporto bendrovei „Vlantana Norge“. Kaltinimus jai pateikusiems dviem vairuotojams įmonė jau sumokėjo daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Bet pretenzijų yra ir daugiau.

Valdantieji siūlo Seimo rinkimų kartelę nuleisti partijoms iki 3 procentų, partijų koalicijoms – iki 5. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Lietuva jau subrendo tokiam sprendimui. Pasak jo, 3 procentų kartelė yra daugelyje demokratinių šalių.

Prezidentas tariasi dėl santykių su Baltarusija. Prezidento Gitano Nausėdos patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad šalies vadovas yra atviras dialogui su Baltarusija, tačiau neperžengs raudonųjų linijų ir nedarys nuolaidų Minskui dėl Astravo atominės elektrinės ir žmogaus teisių. Jos teigimu, sekmadienį Baltarusijoje vykę rinkimai, kuriuos Europos stebėtojai įvertino kaip nedemokratiškus, padėties nepakeitė. Šalies vadovas dėl santykių su kaimyne pasitarti pasikvietė Vyriausybės ir Seimo lyderius.

JAV suteikia dar vieną dovaną Izraeliui – keičia savo poziciją dėl nausėdijų Vakarų krante. Valstybės sekretorius Maikas Pompeo paskelbė, kad nuo šiol JAV nemano, jog nausėdijos prieštarauja tarptautinei teisei. Ši žinia pykdo palestiniečius ir kelia didelių abejonių dėl Trumpo administracijos ruošiamo taikos plano. Turkija sako, kad amerikiečių pozicijos pakeitimas negalioja.

Švedijos prokurorai paskelbė, kad nutraukia tyrimą dėl išprievartavimo, kuriame pagrindinis įtariamasis buvo „Wikileaks“ įkūrėjas Julianas Assange. Vyriausybių paslaptis viešinantis Assange šiuo metu kalinamas Jungtinėje Karalystėje, dėl to, kad pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas. 48-erių Assange išžaginimu buvo apkaltintas 2010-aisiais, tačiau atsisakė grįžti į Švediją.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.