Žinios. JAV – daugiausiai vaikų kalinanti valstybė: anot JTO tyrėjų, tai Trumpo administracijos sprendimai

Neringa Venckienė paleista. Prieš pusantros valandos, buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė paleista į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą. Jai skirta intensyvi priežiūra, paimti dokumentai, uždėta apykojė.

Savivaldybių ugniagesiai surengė protestą prie Vyriausybės, reikalaudami užtikrinti reikiamą finansavimą. Ugniagesių profesinių sąjungų susivienijimas sako, kad šiemet savivaldybių ugniagesių algoms trūksta pusantro milijono eurų. Dėl to kitą mėnesį ugniagesiai gali likti be atlyginimo.

Seimo rinkimų kartelė. Valdantieji įsitikinę, jog parlamentas iki 3 proc. nuleis kartelę Seimo rinkimams, o pirminį projektą pateikę liberalai atsitraukia nuo savo siūlymo. Pagal Liberalų sąjūdžio atstovo Simono Gentvilo siūlymą, partija mandatų gautų surinkusi ne mažiau kaip 4 proc. rinkėjų balsų, partijų koalicija – 6 proc.

LRT Tyrimas. Su viena stambiausių Lietuvos transporto bendrovių „Vlantana“ siejama įmonė Norvegijoje dėl įtarimų klastojus dokumentus ir išnaudojus darbuotojus, sulaukė Norvegijos institucijų dėmesio. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, bendrovė jau išmokėjo dviem vairuotojams kompensacijas už klastotas darbo valandas. Tačiau įmonės neteisėta veikla, galėjo paveikti šimtus vairuotojų.

Šiuo metu Prezidentas Gitanas Nausėda su kitais šalies vadovais, Seimo ir Vyriausybės politikais aptaria Lietuvos santykius su Ukraina ir Baltarusija. Po susitikimo, apie 15 valandą, spaudos konferencija bus transliuojama tiesiogiai.

Valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad nėra pagrindo kelti klausimo dėl nepasitikėjimo susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi, tačiau jo sprendimai gali būti svarstomi etikos aspektu. Anot Karbauskio, Narkevičiaus situaciją aptarė valdančioji koalicija.

Jungtinės Valstijos suteikia dar vieną dovaną Izraeliui – keičia savo poziciją dėl nausėdijų Vakarų Krante. Valstybės sekretorius Mikeas Pompeo paskelbė, kad nuo šiol Jungtinės Valstijos nemano, jog nausėdijos prieštarauja tarptautinei teisei. Ši žinia pykdo palestiniečius ir kelia didelių abejonių dėl Trampo administracijos deramo taikos susitarimo.

Honkongas: protestuotojai vis dar universitete. Kiek daugiau nei šimtas pačių aršiausių ir ištikimiausių protestuotojų lieka užsibarikadavę Honkongo Politechnikos universitete ir toliau nepasiduoda policijai. Protestų naikinamame Honkonge, neramumų ir smurto epicentras į universitetą persikėlė savaitgalį.

Jungtinės Tautos paskelbė, kad JAV yra daugiausia vaikų pasaulyje dėl migracijos įkalinusi valstybė pasaulyje, o tai prieštarauja tarptautinei teisei. Naujojoje ataskaitoje skelbiama, kad iš viso pasaulyje maždaug 7 milijonai nepilnamečių yra įkalinti. Maždaug apie 330 tūkstančių vaikų kali migrantų centruose, iš jų apie trečdalį – Jungtinėse Valstijose.

Eidamas 80-uosius metus mirė metalo skulptorius, medalininkas Jonas Žukas. Menininkas savo kelią pradėjo kaip muzikantas, griežė altu Nacionaliniame simfoniniame orkestre, koncertavo su kameriniais kolektyvais.

Sportas. Orai. Ved. Ignas Andriukevičius.