Labas rytas, Lietuva II d. Porų skyrybas persivalgymui prilyginusi psichoterapeutė išskiria 7 taisykles bendro gyvenimo sąjungai išlaikyti

Porų skyrybų priežastys. Antra „Laba diena, Lietuva“ laidos dalis prasideda vedėjo Igno Krupavičiaus ir gydytojos, psichoterapeutės Aurimos Dilienės pokalbiu apie porų santykius, skyrybų priežastis bei apie naują psichoterapeutės knygą „Šeima – komandinis žaidimas“. Anot A. Dilienės, savo knyga ji nori atskleisti pagrindinius santykių dėsnius, esmines taisykles – tokiu būdu poroms padėti įveikti santykių krizę.

Istorijas pasakojančios lėlės. Kviečiame nusikelti į lėlių pasaulį, kur vos per kelias sekundes Raudonkepuraitė virsta močiute, o močiutė – vilku. Našlaitė virsta princese, o daili mergaitė – pikta ragana. Tokie stebuklai vyksta dailininkės, skiautininkės Gražinos Kariaunevičienės rankose. Gražinos dirbtuvėse gimsta ne tik pasakų herojės, bet ir tautiniais kostiumais puoštos ar interjerinės, renesanso stilistikos rūbais rengtos lėlės.

Aktorei Meg Ryan – 57. M. Ryan gimė 1962 m. lapkričio 19 dieną. Niujorko universitete studijavo žurnalistiką ir aktorystės ėmėsi norėdama prisidurti pajamų pragyventi. Darbo pasiūlymai jai plaukė vienas po kito, tad M. Ryan ilgainiui susikoncentravo į aktorystę. Karjeros pradžioje, 1982 m., aktorė vaidino populiarioje muilo operoje „Taip sukasi pasaulis“. Kiti filmai: „Kaip Haris sutiko Selę“, „Prancūziškas bučinys“ – tapo romantinių komedijų klasika, o M. Ryan – viena ryškiausių dešimto dešimtmečio Holivudo žvaigždžių.

Rytas su muzika. Muzikantas Robertas Semeniukas išleido pirmąjį solinį albumą „Backstage Stories“. Nors didžiąją karjeros dalį grojo grupėje „Žalvarinis“, taip pat koncertavo kartu su Marijonu Mikutavičiumi, R. Semeniukas pasakoja, kad solinis albumas – sena svajonė, kurią pagaliau išpildė. Rytoj – albumo premjera, tad „Labas rytas, Lietuva“ studijoje pristatęs vieną iš savo albumo kūrinių, muzikantas dalinasi lūkesčiais bei ateities planais.

Geometrijos ir gamtos balansas interjere. Kaip namuose suderinti šiuolaikinę geometriją ir gamtos artumo poreikį? Kaip nedidelėje erdvėje sukurti kelis gyvenimo scenarijus? Rubrikoje „Jaukūs namai“ apžvelgia būsto Vilniaus Žvėryno rajone interjerą. Jo autorės Raminta Vitkūnė ir Olga Voišnis teigia – net ir gyvendamas mieste žmogus nori jausti gamtos artumą, tad naujos statybos bute ieškojo rakto, kaip suderinti šiuolaikinio žmogaus poreikius.

Dar viena spaudos apžvalga.

Ved. Ignas Krupavičius.