Kultūros diena. Vienas pirmųjų Sonatos Šulcės televizinių interviu: esminis žodis bendruomenės telkime – dialogas

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Vakar baigėsi aštuntasis tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas ir paaiškėjo nugalėtojai. Pirmąsias premijas pelnė Rusijos ir Pietų Korėjos atstovai, lietuvių aukščiausias įvertinimas – trečioji vieta.

Teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras lapkričio 21–30 d. Vilniuje pristato renginių ciklą „Eimuntas Nekrošius. Paskutinieji“. Šioje programoje bus parodyti E. Nekrošiaus spektakliai, įvyks jo kūrybai apmąstyti skirta tarptautinė konferencija, paroda „Eimunto Nekrošiaus meno fortas“, susitikimai su režisieriaus spektaklių aktoriais, dokumentinių filmų peržiūros.

Savaitgalį Europos šalių kino forume „Scanorama“ vyko trumpametražių filmų konkursinė programa „Naujasis Baltijos kinas“, kurioje jaunieji kino kūrėjai iš 9 šalių varžėsi dėl nugalėtojo vardo. Vakar tarptautinė žiuri paskelbė laimėtojus.

Taip pat laidoje – pokalbis studijoje su prezidento patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Sonata Šulce. Prezidentūra ne kartą teigė, kad minėtos sritys – prioritetinės, ir kad jose darbai jau yra pradėti. Jūsų dėmesiui – vienas pirmųjų S. Šulcės interviu televizijoje.

Laidos pabaigoje – tradicinė žinia iš užsienio. Paryžiaus šiuolaikinio meno centro Pompidu knygyno vitriną puošia žiemą menantis plakatas, kuriame – knygų iliustratorės iš Lietuvos Elenos Selenos vardas ir jos knygos „Sniegas“ herojai. Autorė sako, kad ši knyga – jos vaikystės prisiminimai apie baltą lietuvišką žiemą, apsnigtus miškus, atmintyje įstrigusius žiemos peizažus.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau